У Ахметова хочуть відібрати "Київенерго"

Наталія Курило
4 листопада 2010р. 10:59

В Київській раді створили спеціальну комісію, яка буде перевіряти діяльність "Київенерго".

"У мене з Соколовським завжди були складні відносини. Договір оренди складений так, що правління "Київенерго" не платить орендну плату і не несе відповідальності за свої дії. Існує лише два варіанта стосунків з ними: перший – переписати існуючий договір, який не буде передбачати подальшої приватизації тепломереж і збільшить відповідальність орендатора, і другий – відсудити власність міста. Обрати остаточний можна буде після висновків тимчасової комісії", - прокоментував заступник голови Київської міськадміністрації Олександр Мазурчак.

Ініціаторами створення комісії виступили депутати Блоку Тимошенко. Вони запропонували, щоб до її складу увійшли представники з усіх фракцій.

"Я думаю достатньо буде місяця, щоб перевірити діяльність "Київенерго". Соколовський повинен відповісти за холодні будинки і розрите місто», - зазначила БЮТівка Тетяна Меліхова.

Акціонерне товариство «Київенерго» орендує тепломережі міста, експлуатує всі енергетичні об'єкти крім Дарницької теплоелектроцентралі. І є єдиним отримувачем коштів за спожите тепло. Голова правління Едуард Соколовський неодноразово наголошував на зношеності труб, але так, як вони у власності міста, то місто і повинно їх міняти.

4 вересня компанія ДТЕК, що входить до фінансово-промислової групи "Систем Кепітал Менеджмен" Рената Ахметова збільшила свою частку в акціонерному капіталі "Київенерго" до 24,9%.

Раніше вона володіла 6,123%.

Контрольний пакет акцій "Київенерго" (50% +1 акція)  залишається у власності держави, в особі НАК "Енергетична компанія України".

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко, коментуючи придбання акцій, заявив що має намір приватизувати "Київенерго".

Найбільшими недержавними акціонерами ''Киевенерго'' є компанії Kapiton Trading Limited (Кіпр) - 10,17% акцій і Bledsoe Holdings Limited (Британські Віргінські о-ва) - 20,35% акцій.