Ахметову дозволили будувати на Андріївському

Наталія Курило
4 листопада 2010р. 12:24

Товариства "Андріївський Плаза" та "Комплекс Жовтневий 40" отримали від депутатів Київської ради землі під будівництва торгівельних центрів.

"За" проголосували депутати Блоку Черновецького, Блоку Литвина та Партії Регіонів. Блок Тимошенко та Блок Кличка виступили проти.

Ці два товариства належить "ЕСТА Холдингу", що входить до групи "СКМ" Рината Ахметова.

Ділянку землі площею 0,03 га на Андріївському узвозі, 10 "Андріївський Плаза" отримала в оренду на 25 років.

Проект комплексу загальною площею 70 000 кв. метрів розробили французький архітектором Ентоні Бешу і товариство «Цілина» під керівництвом нинішнього головного архітектора Києва Сергія Целовальника.

Товариству "Андріївський Плаза" вже віддали ділянку по вулиці Фролівській, 9-11, в липні 2005 року. На п'ятирічну оренду виділили 0,98 га. В липні цього року збільшили до 25 років.

Товариству «Комплекс Жовтневий 40», ділянку виділили по проспекту 40-річчя Жовтня, 8, на території колишнього Київського пивзаводу № 1 біля Московської площі.

В тексті рішення вказано, що землю виділено під будівництво, обслуговування і ремонт об’єктів транспортної інфраструктури. Але, оцінивши проект на сайті компанії, можна побачити, що на цій ділянці зовсім не дороги планують ремонтувати.

"Будівництво на Московській площі - проект, націлений на створення не просто чергових скляних веж, а динамічного й дружелюбного бізнес-кластера - сучасного ділового району,  де будуть зосереджені не тільки об'єкти бізнес і торговельного призначення, але й допоміжні обслуговуючі й розважальні сервіси" - йдеться у тексті.

Проект планують вводити поетапно, починаючи з 2015 року, а загальний обсяг інвестицій може скласти понад 500 млн доларів.