Як заступник в Нацполіції квартиру заслужив

Маша Землянська
14 лютого 2019р. 15:02

Як заступник в Нацполіції квартиру заслужив

Максим Опанасенко, Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» за підтримки Благодійного фонду «Відродження»

Протягом "Свідомо" по крихтах збирало інформацію про використання службового житла у Києві. Аби було зрозуміліше – це квартири, отримані чи куплені держорганами для того, щоб їхні співробітники, що не мають власного житла в місті, могли там мешкати на час роботи.

Це абсолютно нормальна практика. Працюєш, скажімо, в СБУ і потребуєш житла? Без питань – заселяйся. Йдеш зі служби? Звільняй квартиру для свого наступника. То ж ми б залишили цей перелік з тисячі адрес і прізвищ у спокої, якби не один цікавий факт. Частина квартир, які ще донедавна мали статус службових – нині приватна власність.

«В отношении него проводится служебное расследование, по результатам которого будет принято решение о дальнейшем его пребывании в системе органов внутренних дел». Такий пост на Фейсбуці тепер уже заступник голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін написав навесні 2015-го присвятив Едуарду Соловйову – на той момент виконуючому обов’язки начальника УБОЗу в Донецькій області. Пройшло чотири роки. Службове розслідування по роботі Соловйова, вірогідно, нічого не довело. Бо «дальнейшее пребывание» його в органах – безхмарне і небідне.

У листопаді 15-го Соловйов з Донецького УБОЗу потрапляє в харківську поліцію. Працює там трохи більше місяця, після чого – йде на підвищення і переїжджає в Київ. В цей момент в його Фейсбуці зявляється чимало фотографій з Андрієм Крищенком – колишнім колегою по УБОЗу в Донецькій області. Кар’єра Крищенко тоді різко пішла вгору – він стає керівником Нацполіції в Києві. Найвірогідніше, саме Крищенко сприяє переїзду Соловйова до Києва, ледь не одразу після свого ж призначення.

Нині Соловйов – заступник начальника слідчого управління київської поліції. Це одна з «найжирніших» тут посад.

Родина Соловйова швидко знайшла собі помешкання – орендували велику квартиру, площею у 150 квадратів ось тут, поблизу елітного Київського інституту міжнародних відносин.

Для цього у Соловйових були всі можливості. В декларації слідчого – каблучки з діамантами, золото, колекція монет і чимало готівки -  106 000 доларів, 30 000 євро, 6 000 франків. З авто – Мерседес Е200 та Сітроен ДС5.

А ще – цілий ряд нерухомості в рідному Покровську в Донецькій області. Використовує її громадянка Росії і дружина Соловйова Єлізавета, яка тримає мережу аптек, зібраних у ТОВ «Салюс-Фарм».

Ця мережа регулярно отримує через систему «Прозорро» від держави гроші на відпуск ліків для хворих з рецептами. В якості компенсації. За два роки – 6 мільйонів гривень.

З жовтня минулого року в Красноармійському міськрайонному суді Донецької області розглядають справу щодо нібито махінацій аптек Соловйової на рецептах. В матеріалах справи містяться слова свідків щодо того, що хворі в Покровську навіть не знали, що мають право на безкоштовне отримання ліків, а для отримання грошей від держави аптеки виписувалися фіктивні рецепти та використовувалися персональні дані пацієнтів. Суд дав слідчим можливість ознайомитися з фінансовими документами «Салюс-Фарм».

А Едуарду Соловйову дали службове житло в Києві – в житловому комплексі «Кришталеві джерела». Це один з «найзеленіших» комплексів в Києві. Бо знаходиться він прямо над парком «Феофанія» в Голосіївському районі.

Що з квартирою, площею в понад 80 квадратних метрів зробив Соловйов? Приватизував.

Через кілька днів після того, як ми відправили у Нацполіцію інформаційний запит щодо Соловйова, він додався до мене в друзі на Фейсбуці. Я вирішив, що це доля – і прямо тут попросив його про коментар.


Пояснювати для чого приватизував квартиру Соловйов очікувано відмовився.

Протягом кількох днів ми намагалися дочекатися Соловйова в «Кришталевих джерелах». Але жодного разу застати його тут не вдалося. Цілком вірогідно, що родина живе в іншому місці. А квартира в «джерелах» чекає «кращих часів». Знову ж таки – халява.

Розслідування «Свідомо» про приватизацію службового житла у Києві посадовцями та чиновниками, яке вийшло в ефірі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» можна подивитися тут.

Теги: гроші , Київ