Начальник генштабу приватизував елітну квартиру

Маша Землянська
19 лютого 2019р. 11:14

Начальник генштабу приватизував елітну квартиру

Максим Опанасенко, Марія Землянська, бюро журналістських розслідувань «Свідомо» за підтримки Благодійного фонду «Відродження»

- Ми вирішили скерувати їх на програму будівництва гуртожитків поліпшеного планування для військовослужбовців та контрактників, у військових містечка постійної дислокації бойових частин Збройних Сил України. Процес реалізації цієї амбітної програми перебуває на моєму постійному контролі, - з такими словами президент Петро Порошенко зустрічає бійців, що повертаються з зони ООС у білій Церкві.

Урочисто йде з ними містом, роздає нагороди. Традиційно роздає обіцянки.

Весь цей час від Порошенка не відходить начальник генерального штабу збройних сил України генерал Віктор Муженко.

До Революції свої посади і звання Муженко отримував по суті з рук Віктора Януковича. Навіть обирався депутатом Житомирської облради від «Партії регіонів», звідки як і більшість посадовців того часу, вийшов в лютому 14-го.

Саме за Януковича Муженко від Міноборони отримав в службове користування 100-метрову квартиру в тій самій елітній «Панорамі на Печерську».

Вийшовши з «Партії регіонів», військовий квартиру приватизував.

Запитуємо у генерала для чого приватизовувати квартиру, яку він отримав як службову:

- Для чого ви приватизували службову квартиру?

- Я?

- Так, на Щорса

- Я маю право на приватизацію

- Я знаю. Я маю на увазі -  а чому?

- Потім підійдіть, я вам всі документи надам

- Ми отримали вже їх. Ми про те – для чого? Це ж службове житло?

- …

Всі документи в нас є і так. І питали ми не «як?», а «для чого?». Та пояснити Муженко вирішив не нам, а соцмережі. За три дні після нашого питання та за годину після офіційного запиту з проханням надати розгорнутий коментар, на сторінці у Фейсбуці Муженка з’явився допис. Тож вважаємо його коментарем.

Ще за 4 дні прийшла офіційна відповідь.


Вона фактично дублює коментар Муженка з соцмережі. Але прес-служба дуже просила врахувати цей коментар: «Прийняття рішення про приватизацію житла дружиною є вибір Муженка - громадянина, сім'янина, який жодним чином не суперечить закону.

Варто зазначити, що після призначення в липні 2014 року на посадү начальника Генерального штабу-Головнокомандувача Збройних Сил України Віктор Муженко із сім'єю відмовився від проживання в службовому приміщенні відповідно до статусу його посади».

Право на житло в Україні мають всі військовослужбовці. Але не всім щастить так, як Муженку. Аналітики з Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони порахували - в черзі нині – близько 47 000 людей. На роздачу житла можуть піти сотні років.

- Це є більше, ніж 47 тисяч і ніхто навіть не знає точну цифру, кількість людей, котрі чекають. Взагалі питання чи це треба робити – обіцяти житло для службовців – не службове, а постійне житло – це нереальна обіцянка, котра збазована на радянських обіцянках, - ділиться з нами результатами аналізу керівниця досліджень та адвокації Лада Л. Рослицька. - Якщо ми будемо  говорити про Америку чи Великобританію. Списків немає, є гарні доступні іпотеки, котрі можна легко використовувати. Є пенсійні фонди, є зарплата нормально рівня.

Своє дослідження НАКО презентував восени. На презентацію запросили і учасника війни, котрий вже багато років чекає на житло. Рослицька обурюється ситуацією:

- І тут велике питання хто отримує квартири і на якій базі. Наприклад, наш герой, що виступав з приводу його питання, АТОшник. Я герой – це слово використовую не легко, він спас десять  чоловіків і ще техніку витягнув. Його номер на черзі не змінився за всі ці роки, що він чекає на житло. Коли другі чиновники чи офіцери…Ну воно виглядає, що є якісь системи, котрі дозволяють трошки опередитися на цих чергах.

Учасник бойових дій, якого згадує Рослицька - боєць 24 бригади, захищав кордони від загарбників у Зеленопіллі та Довжанському. Пройшов Ізваринський котел. До родини у Львів повернувся у 2014-му.

- Я демобілізувався, став на чергу, стою на черзі 19-им у міській раді і черга ні на одну людину не зрушилась. Я вже цукровий діабет дістав від того всього. Скільки я вже звертався до різних посадових осіб: і до депутатів Верховної ради, і до голови Верховної ради, і з президентом піднімав цю тему, але все заключається, що то є компетенція міської ради. Останній раз зустрічався з Садовим, то він казав, що по можливості, по можливості,  але..

- А до військового керівництва Ви не звертались, можливо там Вам допомогли б?

- Звертався, звертався, лист написав у Київ. І теж мені з квартирного відписку дали, що то не компетенція їхня, а місцевої влади.

- А Ви давно в черзі стоїте?

- Вже 5 рік і черга ні на одну людину не зрушилась, ні на одну.

Та хіба це зачіпає високих чинів? Вони в чергах не стоять. Отримують службову квартиру - і перетворюють на приватну.

З приводу приватизації НАКО офіційно передав рекомендації до Міністерства оборони України. Запропонували очільнику відомства Полтораку відмовитись від можливості приватизувати службове житло. І це був би один крок в сторону вирішення цієї нереально величезної проблеми.

- А якою була реакція? Чи готове Міністерство оборони зараз на подібне?

- Політичної волі виглядає що бракує.

Розслідування «Свідомо» про приватизацію службового житла у Києві посадовцями та чиновниками, яке вийшло в ефірі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» можна подивитися тут.

Теги: Київ , гроші