Як племінник Ківалова до Києва судити переїхав

Маша Землянська
19 лютого 2019р. 11:15

Як племінник Ківалова до Києва судити переїхав

Максим Опанасенко, Марія Землянська бюро журналістських розслідувань «Свідомо» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»

10 ранку, бульвар Лесі Українки. Екс-суддя Вищого господарського суду, а нині кандидат на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Сергій Могил виходить з алкомаркету з двома однаковими пакунками і прямує до припаркованого поруч білого Джипу Гранд Чірокі.

Джип спускається до Басейної і різко повертає в бік метро «Кловська». Найвірогідніше, Могил помічає за собою наше авто і вирішує відірватися. Авто бере швидкістю і маневреністю.

Джип їде в напрямку колишньої роботи Могила – Вищого господарського.

Алкомаркет, де скупився суддя – найближчий до його оселі. Мешкає він з донькою та дружиною в чотирикімнатній квартирі, площею 182 квадратних метри ось в цьому будинку на бульварі Лесі Українки.

Квартиру купили в листопаді 2016-го. До цього вона була у Могилів в оренді. В чому сенс? Все просто. Оренда дозволила судді отримати службову квартиру – власного ж житла в Києві немає, лише орендоване. Квартиру судді виділили також на Печерську, але в іншому ЖК – на бульварі Дружби Народів.

Апартаменти, площею у 112 квадратних метрів, якими родина судді найвірогідніше навіть не користувалася, швидко приватизували. І продали.

Продаж було оформлено у квітні 2017-го. А квартиру на Лесі Українки родина придбала в листопаді 2016-го, на 5 місяців раніше. Тобто, бюджет Могилів дозволяв купити велетенське помешкання без продажу службового. Але ж халява.

До слова, зі статками у родини судді все в порядку. Будинок і земля під Одесою, Джип Гранд Чірокі, 520-та БМВ та невеличкий Фіат на додачу. Окрім цього – близько 6,5 мільйонів гривень на рахунках та в готівці.

Дружина Могила має бізнес в Одесі, звідки родом і вона, і сам суддя. Бізнес тісно пов’язаний з людьми нардепа Сергія Ківалова. І це не дивно – Ківалов рідний дядько Сергія Могила.

Суддя довгий час працював в рідному місті, а звідти – одразу втрапив у суд вищої інстанції у Києві. Тут він працював під керівництвом скандального Віктора Татькова. Самого Татькова нині розшукує СБУ, звинувачуючи у втручанні в автоматизований розподіл справ для  впливу на рішення.

А суддя Могил вже вдруге намагається потрапити до Верховного суду. Перший раз він не пройшов далі першого етапу. Нині він його подолав і вже готується до співбесід.

Аналітик громадської організації “Фільтруй суд. Чесно” Іван П’ятак каже - є великі сумніви в доброчесності цього судді

- Було спочатку оголошено конкурс на 120 посад. І відповідно судді Могилу не вдалося зайтяти посаду до Верховного суду. Зараз оголосили новий конкурс для того, щоб заповнити місця в Верховному суді. Максимальна кількість суддів може бути 200 осіб. Відповідно конкурс, який зараз проводиться передбачає до 196 осіб. І відповідно на цей другий етап суддя Могил пробує свої сили знову, це не заборонено, але в принципі, зважаючи на результати попереднього конкурсу і зважаючи на його посаду ми як громадськість, не хотіли б його бачити у новому суді.

Протягом тижня ми намагалися отримати його коментар з приводу приватизації і продажу службового житла, але він уникав цього як міг. Втікав на своєму позашляховику і блокував ним наше авто.

Сергій Могил не врахував одного. Співбесіда до Верховного суду – відкритий захід.

Близько 9 ранку до Вищої кваліфікаційної комісії суддів під’їжджає вже знайомий нам Чірокі. Але його пасажир цього дня не надто говіркий. Ми запитуємо у нього про квартиру кілька разів:

- Давайте потім, після співбесіди.

- Та це одне маленьке питання.

- Ні, потім, після співбесіди.

Пізніше суддя взагалі відмовляється коментувати:

- У мене зараз дуже важкий день

- Ми знаємо

- Ви почуєте це на співбесіді

- Ви розумієте, що ви колегу якогось свого лишили без житла

- ...Якого?

- Якогось

- Будь ласка

- Для чого Ви приватизували службове житло? У Вас була можливість купити квартиру і так

- Давайте не сьогодні.

Тож і справді, питання про службову квартиру на співбесіді Могила ми почули. Відповідь м'яко кажучи вражає:

 «Була потреба в житлі, заяву не писав, не пам’ятаю», - десь такими словами пояснює комісії кандидат до Верховного суду.

Врешті-решт суддя зізнався, що жодного дня в службовій квартирі так і не прожив. Але в його промові і справді є правда – він дійсно не єдиний, хто приватизував службове житло, не маючи взагалі ніякої в цьому потреби.

Розслідування «Свідомо» про приватизацію службового житла у Києві посадовцями та чиновниками, яке вийшло в ефірі програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» можна подивитися тут.

Теги: Київ , гроші