Рейтинг шкідників по-київські

Маша Землянська
27 лютого 2019р. 14:50

Хто найгірний чиновник у Києві і приносить найбільше шкоди столиці? Маємо кілька пропозицій:

Олексій Терещук– нині очільник Київської області, а до того головний поліцейський столиці. Чому він має вплив на Київ? Бо його дочка веде бізнес у столиці, виграє тендери від державних органів, отримує безкоштовно землю у Києві, будує маєтки у столиці. До приходу в бізнес Оксана Сорочинська працювала в держпідприємстві МВС «Розвиток», а її чоловік і досі – інспектор з обігу зброї в столичній Нацполіції. 

Олексій Окопний – депутат Київради, голова Комісії з питань транспорту, реклами і зв'язку, друг і бізнес-партнер народного депутата Сергія Березенка.

Ганна Свириденко – депутатка Київради, юристка. Утримує громадську приймальню та громадську організацію. Щоправда, зосвім не там, де вказують документи. Натомість, якщо вірити цим же документам з Київради – все це обходиться бюджету у 600 тисяч гривень на рік.

Марина Кочур  депутатка Київради, юристка. За бюджетні кошти утримує громадську приймальню та громадську організацію. Щоправда, замість Кочур у приміщенні, яке мало б бути її приймальнею - веде прийом організація Свириденко. Гроші на діяльність Кочур отримує з бюджету.

Віктор Кононенко – СБУшник зі стажем, у липні 17-го Петро Порошенко призначив його заступником голови СБУ і одразу увів Кононенка до складу Комісії при президентові України з питань громадянства. Через кілька днів ця Комісія рекомендує Порошенку позбавити громадянства України Михаїла Саакашвілі. Восени Кононенко приїхав на парламентський антикорупційний комітет прикривати свого екс-колегу Сергія Семочка, у родини якого журналісти знайшли наддорогу нерухомість та російські паспорти. У листопаді Кононенко за свою роботу отримав безкоштовно наддорогу квартиру у Києві - 3-кімнатні апартаменти на бульварі Лесі Українки  в житловому комплексі «Джек Хаус» вартістю понад 6 мільйонів гривень.

Олена Сердюк  голова громадської спілки «Київська міська організація Українське товариство охорони пам’яток історії та культури». Скорочено це звучить як УТОПІК. Чому вона у цьому списку і який має стосунок до влади? Все просто, Сердюк і її спілка, ймовірно, стали ключовою ланкою у схемі вимагання хабарів від забудовників для СБУ. Вони, за даними експертів, за вказівкою скаржаться на забудовників в СБУ на будь-які порушення, навіть, не існуючі. Що потім робить СБУ? Вони відкривають кримінальну справу по своїй підслідності, а потім починають з незрозумілих причин приєднувати туди епізоди, які їм цікаві. Мають вони на це право? Ні. Щоб пригальмувати справу – з підслідних вимагають або гроші, або квартири. 

Едуард Соловйов – заступник начальника слідчого управління київської поліції. У листопаді 15-го Соловйов з Донецького УБОЗу потрапляє в харківську поліцію, звідти в столицю. Родина Соловйова швидко знайшла собі помешкання – орендували велику квартиру, площею у 150 квадратів ось тут, поблизу елітного Київського інституту міжнародних відносин.Для цього у Соловйових були всі можливості. В декларації слідчого – каблучки з діамантами, золото, колекція монет і чимало готівки -  106 000 доларів, 30 000 євро, 6 000 франків. З авто – Мерседес Е200 та Сітроен ДС5. Більше того, за останні два роки фірма дружини "Салюс-Фарм" з бюджету отримує гроші - в якості компенсації 6 мільйогів гривень. Попри це з осені в Красноармійському міськрайонному суді Донецької області розглядають справу щодо нібито махінацій аптек Соловйової на рецептах. В матеріалах справи містяться слова свідків щодо того, що хворі в Покровську навіть не знали, що мають право на безкоштовне отримання ліків, а для отримання грошей від держави аптеки виписувалися фіктивні рецепти та використовувалися персональні дані пацієнтів. Суд дав слідчим можливість ознайомитися з фінансовими документами «Салюс-Фарм». А родині Соловйових  безкоштовну квартиру у Києві.

Галина Прокопанич  екс-суддя Вищого господарського суду, яка провалила провалила конкурс до Верховного суду через негативний висновок Громадської ради доброчесності. Більше того, декларація у судді Прокопанич –  дуже скромна. Вірогідно, це і стало причиною, за якою їй спочатку виділили службове житло, а потім дозволили приватизувати. Проте в реальності - окрім приватизованої квартири - живе суддя з чоловіком (який зник з її декларації якраз після введення електронного декларування) в заміському елітному будинку, коритсується недешевими машинами. На доньках квартири у столиці.

Віктор Муженко  начальник Генерального штабу збройних сил України. Поки тисячі військових стоять на квартирних чергах та все ще сподіваються отримати обіцяні 10 соток землі  генерал Муженко отримав 100 квартиру на Печерську, прриватизував її і переписав на дружину.

Сергій Могил  екс-суддя Вищого господарського суду, який провалив перший конкурс до Верховного суду, нині пробується ще. Племінник Сергія Ківалова, до Києва переїхав з Одеси, де залишилась нерухомість. У 2016-му його родина купила квартиру на Лесі Українки, до цього вона була у Могилів в оренді. В чому сенс? Все просто. Оренда дозволила судді отримати службову квартиру – власного ж житла в Києві немає, лише орендоване. Квартиру судді виділили також на Печерську, але в іншому ЖК – на бульварі Дружби Народів. Службову квартиру одразу продав.

Олександр Касмінін – суддя Конституційного суду.  Він – останній призначений екс-президентом Віктором Януковичем суддя Конституційного суду. На посаду Касмінін заступив у вересні 2013-го. А вже в травні 2014-го надана йому службова квартира в «Панорамі на Печерську», площею у понад 150 квадратних метрів, вибувши з переліку службових, стає приватною. Нині її вартість – близько 5 мільйонів гривень. Половина квартири записана на дружину Анфісу. По чверті – у самого Касмініна та його доньки Юлії.До отримання від Януковича роботи в Києві, Касмінін головував у Апеляційному суді Полтавської області. Там же у його родини - земельні ділянки, квартира, гаражі, нежитлові приміщення. Суддівська родина явно не з числа тих, що потребують фінансової допомоги. Лише річна зарплатня Олександра Касмініна – понад мільйон гривень. У дружини, що займається бізнесом – понад три мільйони в якості дивідендів. Ще близько чотирьох мільйонів гривень у родини лежать в банку та під матрацами.

Михайло Запорощенко  екс-суддя Вищого господарського суду.  У 2014-му він отримав і приватзував квартиру на Дружби народів. Одрахзу оформив її сина Запорощенка – Олександра. За рік Михайло Запорощенко зникне. В буквальному сенсі. З 1 липня 2015-го він перестає приходити на роботу до Вищого господарського суду. 7 липня на адресу Голови суду надходить телеграма з Москви, в якій Запорощенко повідомляє, що перебуває на лікуванні за межами України, а дату повернення повідомить пізніше. Жодного зв’язку ні з ним, ні з членами його родини не було. За інформацією Вищої ради правосуддя, після Москви Запорощенко опинився в окупованому Криму. Звільнено з посади Запорощенка було тільки у 2017-му році. Де екс-суддя нині  невідомо, проте квартира   так і залишилась його.

Голосувати можна у коментарях чи на пошту info.svidomo@gmail.com. Тут же чекаємо на Ваші ідеї та пропозиції!

 
 


 

Теги: гроші , Київ