Вища рада правосуддя подумає чи брати Могила в суд

Маша Землянська
21 березеня 2019р. 12:16

Вища рада правосуддя оголосила список нових суддів Верховного Суду. Попри висновки Громадської ради доброчесності, десятеро із 16-ти недоброчесних кандидатів рекомендовані до призначення на посади президентові.

Натомість розгляд матеріалів щодо призначення до Верховного суду ще восьми претендентів ВРП відклала. Серед них і матеріали щодо племінника нардепа Сергія Ківалова і екс-судді Вищого господарського суду часів Віктора Татькова Сергія Могила. За заявою юристів проекту «Тисни!» Державне бюро розслідувань відкрило досудове розслідування щодо ймовірної схеми незаконної приватизації Могилом службової квартири. Більше того, юристи "Тисни!" на передовні завершальної співбесіди звернулись до Вищої кваліфікаційної комісії суддів з проханням звернути увагу на відкриту справу ДБР.

Нагадаємо, раніше журналісти "Свідомо" для факти приватизації службового житла у Києві. Серед них і колишній суддя Вищого господарського суду, а нині претендент на посаду до Верховного суду – Сергій Могил. Справа у тому, що переїхавши з Одеси до Києва, родина Могила орендувала елітне житло на Печерську. Попри фінансову можливість винаймати апартаменти, суддя отримав у розпорядження службове житло – теж елітну квартиру на Печерську. Менш як за два роки, ця квартира спочатку втрачає статус службової, а у 2014-му році стає приватною власністю Могила та його доньок. Не проживши в ній жодного дня, про що заявив сам Могил, суддя продає квартиру. Важливий момент, за півроку до продажу, дружинна судді викупає орендоване ними увесь цей час житло.

Повний сюжет про приватизацію службового житла, що вийшов в ефірі програми "Наші гроші з Денисом Бігусом" - можна подитись тут.