Адвокат Коломойського – "опікун" Зе-команди

Маша Землянська
9 квітня 2019р. 14:17

Адвокат Коломойського – "опікун" Зе-команди

Адвокат і довірена особа олігарха Ігоря Коломойського співпрацює зі штабом Володимира Зеленського та від імені кандидата в президенти зустрічається з диретором НАБУ. Про це йдеться у розслідуванні Максима Опанасенко та Марія Землянської для Bihus.Info.

Результатам першого туру президентських виборів, на яких Володимир Зеленський отримав третину голосів виборців, найбільше зраділи в одному з елітних котеджів на Печерську.


Поміж посольствами та клубними будинками заховався один зі штабів Зе-команди. Заховався не тільки тому, що місцерозташування дозволяє уникати зайвих очей, але й тому, що про цей офіс немає згадки в фінансових звітах ані кандидата Зеленського, ані його партії «Слуга народу».

Журналісти проекту Bihus.Info тиждень слідкували за життям прихованого офісу Зе-команди та фіксували відвідувачів штабу.


Першим ми помітили автомобіль партнера Зеленського в кінобізнесі Бориса Шефіра. За ним Мерседес, записаний на Тимура Міндіча – близького соратника олігарха Ігоря Коломойського. Проте нині цим авто користується сам кандидат в президенти. Далі – на паркінгу засвітився позашляховик Дмитра Разумкова – спікера виборчого штабу кандидата-шоумена.


В обід зі штабу Зеленського виходить ще шестеро чоловіків. Серед них упізнаємо людину, ім’я якої публічно не згадують у Зе-команді. Андрій Богдан – юрист та адвокат. Найвідоміший клієнт Богдана – олігарх Ігор Коломойський. Публічними їхні відносини стали у 14-му році, коли Богдан отримав посаду радника у Коломойського-очільника Дніпропетровщини. Після виїзду Коломойського з України, їхня співпраця, ймовірно, не закінчилась.

За нашими даними, з початку 2019-го року Богдан 4 рази літав до Тель-Авіву з дво-трьоденними візитами. З кінця минулого року у передмісті Тель-Авіву – місті Герцилія, живе і працює Ігор Коломойський. До того, олігарх мешкав у Женеві. До Женеви у 2018-му році Боган літав мінімум 20 разів.


Більше того, нашими даними, у грудні, за два тижні до заяви про участь у виборах, у компанії Богдана до Тель-Авіву літав Володимир Зеленський і частина творчого колективу 95 кварталу. У відповідь на наше питання про цю поїзду Володимир Зеленський припустив, що лікав до когось: «Може на виступ, я вже не пам’ятаю».


Про важливо роль Андрія Богдана в команді кандидата в президенти Зеленського свідчить ще один факт. Ввечері 3-го квітня Андрій Богдан прийшов на зустріч з директором Національного антикорупційного бюро Артемом Ситником. Організатор візиту – засновник Центру протидії корупції Віталій Шабунін. І в прес-службі НАБУ, і сам Шабунів підтверджують, Богдан представляв інтереси команди Зеленського.


Зараз у антикорупційному бюро розслідуються: крадіжки грошей з державної Укрнафти, тепер вже державного Приватбанку та борги перед державою авіакомпанії МАУ. За всіма цими компаніями стоїть Ігор Коломойський. Богдан – адвокат олігарха. Тож цілком зрозуміло, що у нас виникли запитання щодо предмету зустрічі у НАБУ.


- Я модерував цю зустріч, - пояснює засновник ЦПК Шабунін, - Я можу чітко гарантувати – жодне кримінальне провадження не обговорювалося.

Нам не вдалося особисто запитати про роль у штабі Зеленського, про системні польоти до Тель-Авіву та про зустрічі у НАБУ. Кілька днів поспіль Андрій Богдан не знімав слухавки.


Відпочатку усієї президентської кампанії Зеленський спростовує зв’язок із Коломойським. Спростовувати його відносно просто, коли йдеться про, наприклад, автівки. Пояснити юриста олігарха як представника штабу та ще й на таких зустрічах вже складніше.