КСУ може скасувати статтю за обман у декларації

Маша Землянська
24 квітня 2019р. 17:14

На розгляді у Конституційному суді знаходиться подання 48 народних депутатів щодо відповідальності Конституції окремих положень Закону «Про запобігання корупції». Зокрема, кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію у деклараціях. Про можливій розгляд найближчим часом і можливість скасування відповідальності за обман у деклараціях «Свідомо» стало відомо від власних джерел.


Доповідачем за даним подання є голова КСУ Станіслав Шевчук. З початку року він потрапив одразу у кілька скандальних історій. Зокрема, йому закидають відповідальність за скасування статті про незаконне збагачення. Крім того, одразу кілька суддів звинуватили Шевчука у системних порушеннях законодавства та дисципліни, що призводять до інституційної кризи Суду. Лист із закликом піти з посади Голови судді адресували своїм колегам по КСУ. Наразі питання відповідності Шевчука займаній посаді на розгляді у Постійної комісії з регламенту та етики Суду.

Більше того, журналісти програми «Схеми» з’ясували, що 13-го березня Шевчук зустрічався з адвокатом олігарха Ігоря Коломойського, а паралельно представником Володимира Зеленського Андрієм Богданом. У ЗМІ припустили, що на зустрічі якраз могли обговорювати питання закону про очищення влади. До речі, 18 квітня питання скасування люстрації вже стояло у порядку денному КСУ, але після розголосу інформації про зустріч Богдана, який, до речі, потрапляє під неї, з Шевчуком – його відклали.