Музичний гід: Як Україна співала навесні

Руслан Негода
8 червня 2011р. 16:07

Музичний гід: Як Україна співала навесні

Така жадана спека вже встигла набриднути і Вам хочеться повернутися назад - у прохолодну і пахучу весну? Легко. Достатньо лише натиснути "плей" на Вашому плеєрі і поринути і весняне розмаїття... звуків і голосів!

Тож, чим нас порадувала українська музична сцена навесні і що з цього варто послухати.


Мертвий Півень – «Радіо Афродита»

«Радіо Афродита» - це не тільки 10-ий альбом гурту, а це і справді, радіостанція, яка мала назву «Афродіта». Короткохвильова радіостанція існувала з 1943 по 1945 рік, що була організована УПА, але знищена НКВД. Сухі факти історії оживають лише в декількох піснях, що несе в собі героїчну тематику. Інші ж мають ліричний характер, або ж саркастичний. А також це єдиний альбом в якому Місько Барбара не заспівав жодної пісні на слова Андруховича, та на платівці можна знайти трек, де лідер гурту співає з Андрієм Середою з «Кому Вниз». Павло Тичина і Сергій Жадан теж будуть на диску, як автори слів на пісні.

Тінь Сонця – Танець Серця

З перших же секунд першої пісні розумієш, що до твої рук потрапив не просто новинка від київського колективу, а справжній шедевр, яким можна представляти Україну. Зачаровує бандурою, скрипкою, звичайно ж гітарою і голосом. Цікаво, але голос зачаровує найбільше. Якби наша держава співала, вона співала так само. П’ятий повноформатний альбом гурту має 12 пісень і майже годину справжнісінького, соковитого і м’ясистого фольк-металу.

Мандри – Світ

Про кожен з описаних альбомів можна казати – «Самий очікуваний альбом місяця». Але про нову платівку від Фоми – треба казати саме так. Адже попередній альбом вийшов ще три роки назад. Точніше останній. Хлопці ще закінчують роботу над піснями і вже дуже скоро українські слухачі матимуть змогу потримати заповітний диск в руках і прослухати нові пісні. А вони і справді нові. Гурт кардинально змінює своє звучання. А що найголовніше, то це те, що в альбомі не буде фольку. Зате з’являться такі стилі, як поп-рок, важкий гітарний рок, блюз і реггі.

Блюденс – PeopleFM 

«Нічого собі, вони новий альбом випустили?» - такими словами зустрічають нові пісні від Блюденс очманілі від постійного чекання фанати гурту. Так, трохи скромно, вийшла нова платівка під назвою «People FM». Другий диск має нібито пом’якшене звучання і ліричніше тексти, що так не схоже на старі записи. Варто сказати про якість запису – всі пісні звучать «фірмово», все круто і по-американські!

The Maneken - Soulmate Sublime

Євгеній Філатов, а точніше The Maneken, пробував себе в різних стилях і різних ролях. Зараз ми маємо змогу почути електрик-рок в його виконанні. Крім нього самого, в записі альбому приймали участь, що грали або грають в таких рок-бендах, як Земфира, «Ундервуд» і Найк Борзов. Запис проводився у Києві, а ось зводились пісні вже в Майямі. Це вказує на направленість гурту (Євгеній не збирається покидати музикантів, а навпаки – готується до концертів з новим складом) на якість, що котирується в країнах, які більш вередливо і по-гурманські відносятся до музики країн, які своєю ж музикою і не сильно й виділяються (звичайно, на їх дуже суб’єктивну думку).

Окрім українців, в світі з’явилися наступні платівки, що просто не можуть бути не поміченими - Avril Lavigne «Goodbye Lullaby», IAMX «Volatile Times», Кирпичи «Новые Кирпы Моо Фок», R.E.M. «Collapse into Now», The Strokes  «Angles», Sum 41 «Screaming Bloody Murder», Guano Apes «Bel Air», Adele «21», The Kills «Blood Pressures», Foo Fighters  «Wasting Light», Ленинград «Хна», Lady GaGa «Born This Way».