КСУ знов береться за люстрацію

Маша Землянська
9 вересня 15:45

У вівторок, 10-го вересня у порядку денному Конституційного суду стоїть розгляд питання про люстрацію. Питання розглядатимуть у закритому режимі. Тиждень тому, 3-го вересня для скасування закону, за нашими даними, забракло голосів - усього було 8 "за".

Закон про очищення влади був ухвалений у жовтні 2014 року. Вже у 2015 році 47 народних депутатів звернулися до Конституційного суду з проханням перевірити закон на відповідність Конституції. Протягом чотирьох років КС так і не ухвалив жодного рішення. Між тим в Україні люстрували 922 чиновників.

Питання люстрації довгий час не піднімалось у КС. Після тривалої паузи про нього заговорили навесні, але одразу ж перенесли на невизначений час. Можливо через громадськість, яка звернула увагу, що на той час голова суду Станівслав Шевчук зустрічався тоді ще просто з представником команди майбутнього президента Андрієм Богданом. Тоді припустили, що розмова велася і щодо закону про очищення влади, адже сам Богдан підпадає під його критерії. Проте обидва це припущення спростували. Нині Богдан - очільник Офісу президента.

 

Теги: Київ