ЮНЕСКО в Парижі говоритиме про будову під Софією

Христина Заник
14 червня 2011р. 10:06

ЮНЕСКО в Парижі говоритиме про будову під Софією

35-та сесія ЮНЕСКО, що пройде 19-29 червня в Парижі, розгляне питання забудови у буферній зоні Софії Київської по вулиці Гончара, 17-23. Листа про це міжнародна організація, яка сприяє охороні пам'яток культури, надіслала місцевій мешканці Ірині Нікіфоровій. В документі директор Центру всесвітньої спадщини Кішор Рао подякував пані Ірині за її турботу про збереження світової культурної спадщини. Раніше місцеві мешканці та історики звертались до Генерального Директора ЮНЕСКО з проханням допомогти зупинити варварське нищення пам'ятки архітектури світового значення.

"Я не виключаю того, що на час сесії ЮНЕСКО будівництво призупинять, аби показати, як українська влада дотримується міжнародного законодавства і чиновники звітуватимуть про зупинку цих робіт. А наразі забудовник встановив вже третій кран. Будує прискореними темпами", - розповідає Ірина Нікіфорова. На доказ того вона надала нові фотографії з місця будови.

В жовтні 2009 року ЮНЕСКО/ІКОМОС вже вимагало негайно зупинити будівельні роботи на Гончара, 17-23. Саме через цю забудову у липні на 34 сесії ЮНЕСКО Софія і Лавра ледь не потрапили до так званого "Чорного списку". А 18 травня Комісія мерії з перевірки законності зведення скандальних будівель у центрі Києва, створена за вказівкою прем'єр-міністра, вирішила: необхідно терміново зупинити будівництво стометрового елітного будинку під Софією. Будівництво відновили 18 лютого, не дивлячись на на рішення Шевченківського суду у 2008 році та Апеляційного суду у 2010 році, що підтвердив правомірність цього рішення, а також припису прокуратури від 2009 року про скасування будівельних робіт.


Фото і документ надала Ірина Нікіфорова.