Сьогодні 120 років від дня народження Коновальця

Христина Заник
14 червня 2011р. 11:49

Сьогодні 120 років від дня народження Коновальця

Сьогодні, 14 червня, - 120-річчя від дня народження Євгена Коновальця. Він очолював Українську військову організацію, заснував курінь Січових Стрільців та був полковником Армії УНР. У 1929 році Євген Коновалець створив Організацію українських націоналістів, яка прагнула відновити незалежність України на її етнічних землях, та став першим її провідником.

«Активний західноукраїнський громадсько-політичний діяч з юридичною освітою став військовим лідером Східної України під час Української національної революції 1917—1920 років. Цим він укотре довів єдність української нації попри століття відчуження» - зазначає Прес-служба Центру досліджень визвольного руху. - Після поразки Української національної революції Євген Коновалець не полишив визвольної боротьби, як це зробили багато політичних діячів. Він зумів перевести її на інший рівень — підпільної боротьби в умовах окупаційного режиму. 1920 року було створено Українську військову організацію (УВО), котра мала завдання запобігти утвердженню польської окупаційної влади у Західній Україні». 

Євген Коновалець був вбитий агентом НКВД у 1938 році у Роттердамі.

О 19:00 з нагоди ювілею відбудеться урочиста хода  від університету імені Драгоманова до парку Шевченка місцями визвольних змагань у місті Києві та концерт за участі відомих гуртів. 

Фото надав  Центру досліджень визвольного руху.