Квартири і тюрма по слідах афери "Еліта-центр"

Олександра Веснич
15 листопада 2010р. 14:57

Квартири і тюрма по слідах афери "Еліта-центр"

Вже більше п'яти років вкладники будівельного холдингу "Еліта-центр" не можуть ні отримати квартир, ні повернути вкладені гроші.

Їх квартири мали бути побудовані за адресами: вулиця Лабораторна 12, вулиця Запорожця 15в, Отто Шмідта 26 та 34-42, Курнатовського 7б, Героїв Сталінграду 7б, Будівельників 18а.

Влада не раз обіцяла цим людям побудувати житло, у 2008 році проведено конкурс на дев'ять земельних ділянок, який виграло комунальне підприємство "Київміськбуд".

Частину квартир в цих будинках пообіцяли передати постраждалим. 1143 вкладники погодились на цю пропозицію і підписали з Київською міськдержадміністрацією договори уступки прав вимог.

Перший будинок має бути готовий до сдачі в листопаді 2010 року - по вулиці Правди, 5. Там "елітчики" сподіваються отримати 31 квартиру. Це має бути перше житло, передане від КМДА, але яким чином його передавати, досі не вирішено. Ініціативна група атакує кабінети чиновників, побоюючись, що їх знову обдурять.

Напочатку жовтня 2010 року після тижневого пікетування мерії голова КМДА Олександр Попов пообіцяв особисто зайнятись питанням постраждалих. Але знову виявилось, що для отримання квартири в компенсацію за втрачені кошти, постраждалі мають самі розробляти технічну документацію і проект рішення Київради.

Вже підписані так звані попередні угоди про передачу житла постраждалим на 102 квартири в будинках за адресами вулиця Маяковського, 1/3 і вулиця Лаїша Гавроша, 1. В цих будинках вже побудовані декілька поверхів. Треба вирішити питання щодо підписання ще 150 договорів на квартири в наступному будинку по Драгоманова, 40, де поки що лише залили фундамент.

29 січня 2010 року головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ закінчило розслідування кримінальної справи за обвинуваченням Олександра Волконського (Шахова) - головного організатора афери, громадянина Росії з багатим досвідом створення "підамід".

2009 року його затримали в Швейцарії та передали в Україну. Шахова обвинувачують у скоєнні особливо тяжких злочинів. Зокрема, створення злочинної організації та розкрадання чужого майна в особливо великих розмірах.

Щодо двох інших його спільників винесені рішення в першій інстанції: Ігоря Циганка засуджено до восьми років позбавлення волі, Андрія Терентьєва – до одинадцяти років позбавлення волі.

Але вироки не влаштували ні обвинувачених, ні постраждалих - оскільки люди вимагають від слідства знайти свої кошти, які на сьогодні безслідно зникли.

Тому всі справи направляють назад на дорозслідування до Генпрокуратури.