Організатора "Еліта-центру" звинувачують

Олександра Веснич
15 листопада 2010р. 15:31

Колись велилюдні засідання Печерського районного суду, де судять організатора афери "Еліта-центр" Олександра Шахова (Волконського), тепер відвідує від сили одна-дві жіночки.

Прокурор вже більше 10 місяців починаючи з першого засідання 11 лютого зачитує Шахову вирок, який складається з десятків томів. Читає дані кожного (!) з 1750 постраждалих від будівельної афери - скільки коштів вклав, за яких обставин.

Шахова обвинувачують в створенні злочинної організації та заволодінні чужими коштами в особливо великих розмірах.

З боку сходе на театр абсурду. До клітки заводять обвинуваченого: невисокий на зріст, трохи загладкий як для ув'язненого, хоча з синцями під очима, у футболці й джинсах. Адвокат не присутній.

Заходить суддя Білоцерківець, відкриває засідання. Прокурор починає бубніти собі під ніс ледве зрозумілі свідчення постраждалих, що складають вирок. Суддя декілька разів робить йому зауваження: "Голосніше! Не розібрати!" Потім кидає марну справу.

У прокурора в руках товстезна зшита книга, яку він за засідання не зміг пролистати і на 30 сторінок.

Через 20 хвилин після початку засідання одна з постраждалих вислизає з залу суду і ми залишаємося на лавці навпроти судді тільки вдвох. Вкладниця "Еліти" від нудьги починає шепотіти мені свою історію: дочка непогано заробляє, знімала квартиру, а потім задумали купити житло. Взяли кредит...

"Так! Присутні! І так нічого не чути! Припиніть!" - огризається вже на нас суддя.

Замовкаємо. Відчуваю, що ще п'ять хвилин - і ми всі тут поснемо, крім прокурора, бо він читає. Також тримається бадьоро Шахов.

Все припиняється десь за годину, коли суддя сам починає "клювати носом":

"Оголошується перерва в судовому засіданні..."

Прокурор на наше питання про те, скільки ще буде тривати цей кошмар, лише посміхається.

- Моя дочка живе в Німеччині. Я з онуком живу на Оболоні в однокімнатній квартирі. Дочка внесла більше трьохсот тисяч гривень. Ось, дата здачі квартири вересень 2005 року, - показує мені документи жінка-пенсіонерка, - Він (Волконський) платить адвокатам 25 тисяч доларів щомісяця. Все за наші гроші.

Слідство встановило, що Олександр Шахов (Волконський) є громадянином Росії. Підробивши паспорт та змінивши прізвище на Волконський, він організував інвестиційну групу компаній «Еліта-центр» спільно з Ігорем Циганком та Олександром Терентьєвим.

Через рекламу в засобах масової інформації Волконський залучив до інвестицій в нерухомість 1750 осіб, на загальну суму більше 400 мільйонів гривень. Потерпілі в судовому порядку вимагають відшкодування збитків.

Після суду потерпілі розповіли «Свідомо», що в «Еліту-центр» вклали гроші, тому що ціна в них на житло була нижча ринкової:

- Доларів на п’ять, десять, ніж, наприклад, у «Київміськбуді».

- А підозр ніяких не виникало?

- Ні. Їх реклама була на кожному кроці. І вони себе позиціонували як молода компанія, що співпрацює з київською владою.