Непотрібний від кашлю Лазолван

Олександра Веснич
16 листопада 2010р. 2:13

Непотрібний від кашлю Лазолван

У лютому 2011-го "Свідомо" дізнавалося у провідних імунолога та педіатра України чи потрібні ліки від кашлю і вивчало світові науково-медичні дослідження, які відповідали на це запитання. Для серії матеріалів «Про що мовчить реклама ліків», що направлена на боротьбу чи не з найбільшою медичною проблемою українців – самолікуванням, ми дослідили Лазолван, виробника якого за оманливий рекламний ролик "Кашель вилікує вам, звільнить подих "Лазолван" на мільйон гривень був оштрафував Антимонопольний комітет.

ФАКТ №1. Кашель - це природна захисна реакція організму, а так зване "мокротиння" - результат боротьби організму з інфекціями дихальних шляхів.

Незалежно від прийому ліків від застуди мокротиння буде утворюватись і виводитись.

"Хвороба розвивається і закінчується у термін, який може коливатися від 4-ох до 14-ти днів. На ранніх стадіях розвитку інфекції допомагає відпочинок і велика кількість теплої рідини. При запалені горла смоктання або жування стимулюють вироблення слини, що, в свою чергу, знижує роздратування. Такий же ефект дає і будь-яка тепла рідина", - пише у своїй книзі "Проблемні ліки" британський науковець Андрю Четлі.

Цю думку підтримує кандидат медичних наук, доцент кафедри дитячих хвороб та дитячої імунології національної медичної академії післядипломної освіти імені Шупика Федір Лапій.

Він вважає, що треба взагалі відмовляти людей лікувати кашель, оскільки це боротьба з наслідком, а не причиною.

Аналогічної думки і Евген Комаровський, який став відомий після того, як ледь не єдиний протистояв паніці під час епідемії свинячого грипу. Кашлю він присвятив цілу книжку: «Словосполучення «від кашлю» ми не даремно взяли у лапки, бо цей вираз для лікаря означає приблизно те саме і звучить так же смішно, як ліки «від голови» чи, наприклад, «від проносу». Жоден поважаючись себе лікар не призначить такі ліки, при цьому не побачивши хворого і толком не уявляючи, про який кашель мова йде».

ФАКТ №2. Серед зареєстрованих препаратів FDA – головного органу по контролю за їжею та ліками у США – амброксолу, який і є єдина діюча речовина Лазолвану, немає. Аналогічно їх немає у британському "British National Formulary". Американцям та британцям від кашлю рекомендують інший препарат, але того самого виробника «Boehringer Ingelheim».

Амброксол просувають в Україні, Росії, Чехії, Польщі, Угорщині, інших слов'янських країнах.

ФАКТ №3. Амброксол має 16 українських аналогів нижчих за ціною.

Всього в Україні зареєстровано 38 торгових назв амброксолу. Більшість - препарати з аналогічним ім’ям Амброксол, а також Лазолван, Абробене, Аброл, Флавамед та інші.

Державна інспекція по контролю за якістю ліків проводить постійні дослідження ліків, які потрапляють в торгову мережу. Якщо б хімічний склад амброксолу не відповідав нормам в будь-якому з препаратів з будь-якою торговою назвою, його б вилучили.

Тому якщо вже вирішили «лікувати» кашель – то купити можете амброксол у чистому вигляді.