Слідство пропонує угоду ніжинським робінгудам

Олександра Веснич
16 листопада 2010р. 2:40

Активістам з Ніжина, які знаходяться в СІЗО за підозрою в бандитизмі, вчора слідчі органи запропонували визнати свою провину в обмін на зменшення строку майбутнього ув'язнення.

Про це "Свідомо" повідомили родичі затриманого Сергія Ярмоленка.

Йдеться про п'ятьох активістів, які знімали відео з визнаннями своєї провини торговців наркотиками. Міліція звинувачує їх в вимаганні грошей з громадян.

За словами родичів, оперативник на ім'я Дмитро, який затримував Ярмоленка, вчора мав з ним бесіду в СІЗО в місті Чернігів. Оперативник схиляв Ярмоленка до визнання за собою провини за обвинувачення в бандитизмі. Тоді строк, який йому доведеться відсидіти, ніби скоротять до 5 років. В іншому випадку Ярмоленка пообіцяли ув'язнити на 12-15 років.

"Вони мотивують свою пропозицію тим, що в управління по боротьбі з організованною злочинністю Чернігівської області новий начальник і йому "для показників" потрібна справа за статтею, якої не було останні вісім років - бандитизм. Насправді це така психологічна боротьба", - стверджує дружина Сергія Ольга.

Сергій повідомив, що відмовився від цієї пропозиції. Він зауважив, що після визнання провини немає ніякої гарантії у виконанні міліцією своєї обіцянки. До того ж, Ярмоленко вважає себе невинним. За його словами, максимум, за що ніжинські активісти мають відповідати - це навмисне нанесення легких тілесних ушкоджень (стаття 125, штраф, виправні роботи, арешт або обмеження волі на строк до двох років). Він стверджує, що про вимагання грошей жодного разу мова не йшла.

Ярмоленко знаходиться в камері разом з 19 іншим затриманими. Інші два активісти - Андрей Бондаренко і Анатолій Попович - знаходяться в цьому ж СІЗО, але в інших кімнатах. Ще два активісти - Владислав Попович і Рустам Уразгільдієв утримуються в Новгород-Сіверську також окремо.

"Ніжинські робінгуди" стали відомими громадськості після їх заяви 13 березня цього року про розповсюдження наркоманії в місті Ніжин Чернігівської області. Вони знімали відео, на яких "вибивали" показання з наркоторговців і обіцянку більше не займатися наркобізнесом. За їх словами, за всі звернення міліція не реагувала.

"Робінгудів" затримали 13 квітня цього року.

Начальник департаменту боротьби з незаконним обігом наркотиків МВС Генадій Лісоног заявив, що група спортсменів з міста Ніжин насправді є бандитським угрупованням, яке вимагало гроші у невинних громадян, у тому числі дітей і пенсіонерів.