Рада узаконила передачу тепломереж в оренду

Наталія Курило
16 листопада 2010р. 13:45

Президент України Віктор Янукович підписав закон України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності".

Закон визначає особливості передачі в оренду чи концесію лише тих об´єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності.

За законом, "об´єкти централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення" - це цілісні майнові комплекси, які можуть самостійно здійснювати господарську діяльність у сферах водопостачання, відведення та очищення стічних вод, надання послуг, пов'язаних з постачанням споживачам тепла.

Орендаря вибирають на конкурсній основі. Обійти конкурс можна коли об'єкти водотеплопостачання не виходять за межі території громади, також громади працівників цих підприємств, що бажають орендувати об'єкти водотеплопостачання.

Для концесії вони мають приймати участь у конкурсі на загальних засадах.

За законом орендар чи концесіонер повинен використовувати передане майно за цільовим призначенням та підтримувати той обсяг і якість, що були раніше.

Якщо після передання в оренду чи концесію об'кта підприємство комунальної власності ліквідували, отримувач майна повинен прийняти частину звільнених працівників.

Поточний ремонт орендованого (наданого в концесію) об'єкта централізованого тепло, водопостачання чи водовідведення проводить орендар (концесіонер) за власний рахунок. Капітальний ремонт - за рахунок амортизаційних відрахувань.

Орендодавець чи концесієдавець може сам відремонтувати майно, але тоді орендна плата підвищиться.

Термін договору оренди чи концесії не повинен бути менше двох та більше десяти років.

Зараз подібні відносини існують між мерією та "Київенерго". Але орендодавець не задоволений виконанням зобов'язань орендаря.

В Міській раді навіть створили комісію, яка буде перевіряти виконання договору "Київенерго". 

За словами заступника голови КМДА Олександра Мазурчака, в договорі підписаному з енергетичним підприємством відсутня орендна плата за використання тепломереж і капітальний ремонт повинен проводити власник.

Голова Київської держадміністрації Олександр Попов має намір розірвати укладений "молодою командою" договір.