Відпочинок з адреналіном

Дмитро Плєшаков
12 липня 2011р. 17:52

Відпочинок з адреналіном

Готові заплатити 100 гривень за те, щоб довести себе до стану забитого звіра, нелюдської втоми і повного спустошення? Чи може стати героєм, ім’я якого залишиться в століттях. Маячня? Організатори жовтневого марафону у Києві вважають інакше. Охочим  пропонується пробігти центром міста 42 кілометри не більше ніж за 5 годин.

Не залежно від того «Божевілля!» чи «Спробуй!» нашіптує вам внутрішній голос, без екстриму ваше життя стало б нудним і тьмяним. «Свідомо» дізналося про способи екстремального відпочинку на будь-який смак та місця для нього.

Для любителів пострибати

Екстремали, що наслухалися ‘Jump’ від Van Halen, і тепер не уявляють свого життя без стрибків можуть бути спокійні: пропозиція задовольнить ваш попит повністю.

Роуп-Джампінг

Полягає у стрибку з висотного об’єкту, як-то будинок, міст, скеля, в системі альпіністської страховки, пристебнутій карабінами до кількох мотузок. Після падіння після падіння відбувається розгойдування в боки, маятником.

Стрибнути можна на Льодовому стадіоні, обійдеться це в 40 гривень.

Банджі-джампінг

Стрибок схожий на попередній, але без страховки і лише з одним прив’язаним до ніг резиновим тросом. Трос розтягується, пружинить, і джампера підкидує вверх вниз до повної зупинки. Швидкість падіння при відповідній висоті може сягати 120 км/год, враження будуть ще ті.

Бажаючі можуть стрибнути у Гідропарку, між рестораном «Млин» і Венеціанським мостом. Тут щодня працює вишка висотою в 40 метрів, є інструктор, що відповідає за техніку безпеки. Одній людині таке задоволення коштуватиме 300 гривень, компанією приходити вигідніше. За занурення у воду прийдеться доплатити ще півсотні.

Парашут

Ну а для «серйозних» хлопців, котрі вважають стрибки з мотузочкою дитячими забавами, підійде парашутний спорт. Пояснювати принцип навряд чи необхідно. Кайф гарантовано, м’яку посадку – ні.

На охочих долучитися щосуботи і неділі чекає аеродром «Чайка». Вартість стрибка: 350 гривень.

Для любителів швидкості

Для тих, хто замість Van Halen свого часу переслухав Deep Purple з їх ‘Speed King’ і ‘Highway Star’ теж існує маса рішень. Тож якщо ви на свій страх і ризик вирішили пов’язати дозвілля зі швидкістю обирайте одну з наступних опцій.

Квадроцикли

Міні-джипи-всюдиходи знайомі з фільмів про африканські сафарі та з дитячих парків розваг. Проїхатися на такому в умовах помірного клімату будучи дорослим дивнувато, проте воно того варте. Швидкості тут звісно не позамежні, та з «вітерцем» прокатитися все ж вдасться. Мотоцикл на чотирьох колесах з високою проходимістю – те, що треба для їзди по пересіченій місцевості.

У справжню пригоду з пошуком скарбів чи подоланням полоси перешкод перетворять ваш квадроциклінг у Discovery Club, ціни від 300 гривень за годину. Альтернатива – прокат у ресторані «Дальній Кордон», який обійдеться у 200 гривень за годину, чи в клубі Quadrex, що пропонує цікаві маршрути.

Картинг

Для любителів «і в озері скупатися, і ніг не замочити» виходом стане картинг. Мінімальні ризики, цивілізованість і в той же час швидкість і змагальний дух – ось головні переваги перегонів на міні-болідах.

Покататись радимо у картинг центрі «Термінал» в Броварах. Не зважаючи на доволі високі ціни (100 гривень за 10 хвилин) якість тут відповідна. Одним з найкращих картинг-клубів є також «Жага швидкості» на проспекті Глушкова. 10-хвилинний заїзд коштуватиме тут трохи більше 100 гривень, є багато акцій і знижок. Нижчі ціни у Гідропарку, але карти тут явно «не першої свіжості».

Стрітрейсинг

Переважно нелегальні перегони на тюнінгованих авто приваблюють учасників одразу двома ризиками: розбитися і бути заарештованим. Адреналіну від цього ще більше, а відтак ставки зростають.

Однак стрітрейсинг нерідко стає фатальним, перетворюючи гонщиків на вбивць за кермом. Тому, щоб і вовки були ситими, і вівці цілими, «Свідомо» радить компромісний варіант: перегони на «Чайці». Вони також відкриті для всіх бажаючих, але відбуваються на спеціально обладнаних треках, а відтак не несуть небезпеку ні для кого, окрім водія.

Найближчий заїзд відбудеться 14 серпня, більше інформації тут 

Для любителів андеграунду

Якщо ж ні стрибки, ні швидкість не приваблюють, а в серці живе дух дослідника і романтика, не впадайте у відчай. Хоча білих місць на карті не залишилося, незвідане і красиве ще можна знайти. Але доведеться зануритися поглибше. Під рифи з «Children of the grave» Black Sabbath долучайтеся до спільноти діггерів і милуйтесь іншим боком життя.

Діггерство

Полягає у спуску в створені людиною підземелля (каналізації, катакомби, дренажні системи, підземні річки, бомбосховища, тунелі метро). В Україні нелегальне, хоча правоохоронці зазвичай закривають на нього очі. Підземний світ вабить шукачів пригод своєю незвичною красою, умови там подібні до природних печер: є і сталактити і сталагміти. Окрім цього в закинутих місцях можна знайти цікаві речі, реалії минулої епохи.

Щоб стати діггером потрібно лише бажання. Проте заради власної безпеки радимо повідомляти знайомих про факт і місце маршруту. Перед першим спуском перегляньте спеціалізований сайт, наприклад цей, вивчіть особливості об’єкту, в який спуститеся, проконсультуйтеся з досвідченим діггером. А краще - попросіть його в піти з вами.

Підтримку можна знайти у діггерських командах, наприклад "Беліал"  чи ACIS

Для перебірливих екстремалів

Ніщо з вищеперерахованого не зацікавило? Одразу видно: екстремал з досвідом. Стрибати, ганяти, повзати – це все несерйозно. Риск штучний контрольований. Кров в ваших жилах від цього більше не закипає. Що ж, маємо дещо і на такий випадок.

Бійцівські клуби

Дивилися однойменний фільм з Бредом Піттом? Тут все майже так само. Андеграундні бої без правил, братські обійми після бійки і буденні проблеми, що втрачають сенс. Дозвілля для справжніх чоловіків, яке по зубах далеко не кожному.

Якщо вже дозріли для цього можете прийти у Гідропарк (до «open-air качалки»). Тут щовечора близько 10-11 збираються охочі погамселити одне одного. Правила узгоджують між собою два учасники. Приходять переважно представники різних секцій з бойових мистецтв, які таким чином підтримують форму. Особливо актуально це влітку, під час канікул. Самі бійки доволі цивільні без перегинів.

Якщо ж хочете справжнього «м’яса» - то приєднуйтеся до мережі бійцівських клубів RFC. Тут відтворюють «канон» майже на 100%, тому поки не скажеш «Стоп!», чи не «відключишся» будеш битий. Чи битимеш сам.

Пройшовши рекомендовану нами «полосу перешкод» можете сміливо долучатися до марафону, який відбудеться 16 жовтня (якщо не маєте проблем зі здоров’ям, звісно). Стартуватимуть і фінішуватимуть бігуни на Майдані Незалежності. Та пам’ятайте, що штучний ризик ніколи не замінить ризиків природних, якими сповнене повсякденне життя.