Київським мерцям загрожує церковна монополія

Diana
13 липня 2011р. 16:07

На київських цвинтарях і в крематорії можуть з’явитися інформаційні відділи, де віряни консультуватимуться щодо правил проведення поховальних і поминальних обрядів, дізнаватимуться про загробне життя і все, що їх з цього приводу цікавить. Втім, право консультувати киян Київрада хоче надати лише УПЦ Московського патріархату.

Нагадаємо, 5 липня на засіданні президії Київради розглядалося питання щодо виділення Свято-Іллінській парафії УПЦ (МП) в фактично безоплатну оренду по 3 квадратні метри приміщень у місцях оформлення замовлень на ритуальні послуги щодо поховання, в тому числі на міських кладовищах та у крематорії. Не зважаючи на прохання інших парафій УПЦ врахувати інтереси їхніх вірян, до розгляду на засіданні Київради у четвер виноситься питання про виділення частини приміщень лише представникам Московського патріархату.

Єпископ Київської патріархії Євстратій на прес-конфернції заявив, що подібні інформаційні служби для вірян потрібні—родичі померлих часто не знають до кого звернутися і як правильно провести обряд. Проте єпископ стверджує, що можливість надавати такі послуги повинні мати усі парафії, монополізація такого права прирівнюється до нав’язування переконань конкретної церкви. «Найкращим вирішенням ситуації було б провести круглий стіл, де зібрались би представники усіх парафій, депутати і всі зацікавленні в обговоренні» —вважає церковник.  Додамо, що представник Московського патріархату повідомив «Свідомо», що його парафія визнає важливість представництва усіх українських парафій для безкоштовного інформування вірян.