Гарячий репортаж з виправної колонії № 89

Володимир Лесик
14 липня 2011р. 20:30

Вибачте шановні друзі, змушений був прерватися (забігу трохи на перед) до мене вийшов виконуючий обов"язки начальника установи п-к Мартинов Ігор Генадієвич ізапропонував мені зайти на територію установи для того, аби зустрітися з засудженими, які перебувають в туберкульозній лікарні, пряма мова:

Мартинов- вы давали интервью газете "Коммерсану" и сообщили о том, что за вашими данными продолжают голодовать около 40 осужденных

Я - эта информация полученна мной и требует проверки, подтверждения, либо опровержения.

Мартынов - мы можем пустить вас на територию для встречи с  больными туберкульозом, которые содержутся в туберкульозной больнице.

Я - меня интересует встреча с осужденными, которые больны туберкульозом, но, которые содержутся на участке усиленного контроля, а также с осужденными, которые по нашим данным были избиты бойцами спец. подразделения Государственной пенитенциарной службы. У меня есть фамилии этих людей, их около двадцати, именно с ними я хотел бы встретиться.

Мартынов с другими осужденными работают другие люди и вам мы можем только дать возможность пообщаться с осужденными в туберкульозной больнице.

Трошки поясню: сьогодні 14 липня до установи я приїхав разом з спеціалзованим прокурором Караваєвим Дмитром Володимировичем, представником Управління Державної пенітенціарної служби Костюченком Ярославом Алексійовичем, а також людиною, яка представилася представником Уповноваженого Верховної Ради України в Дніпропетровської області Самосенком Миколаєм Васильовичем.Я особисто бачив роспорядження спеціалізованого прокурора Дніпропетровська Сосновського Ярослава Мироновича з резолюцією виконуючого обов"язки начальника Управління ДПС в Дніпропетровській області (прізвище я не встиг прочитати) про допуск на територію установи представника громадськості, відповідно, до наказа Ген. прокурора No.7 від 06.04.11.

Всі ці люди безперешкодно потрапили на територію установи, і саме вони, як я зрозумів зі слів в.о. начальника установи працюють з людьми.

Таким чином в мене склалося враження, що мене не пускають на територію установи навмисно, аби приховати чисельні факти зловживань і порушень прав і свобод засуджених які відбуваються на території цього закладу.

Звертаюсь до Депутатів Верховної Ради, що мають мандат безперешкодного відвідування будь яких закладів закритого типу готовий надати необхідну інформацію, закликаю пресу як умога ширше розповсюдити інформацію про порушення прав людини в колонії No.89 міста Дніпропетровськ і ігнорування керівництвом закладу, а саме виконуючим обов"язки начальника установи No.89 п-ком Мартиновим роспоряджень прокурора, а також обласного керівництва Державної пенітенціарної служби.

Нагадаю, що саме пан Мартинов згадувався в наших попередніх публікаціях, як посадовець, яий, зараз дійсно є така вірогідність вважати, що ця інформація може мати місце, особисто приймав участь в масовому побитті людей 05.07.11 року.

Два дні чекаючи на допуск до установи я багато спілкувався з різними людьми, спостерігав, як жіночці, яка приїхала з закордону не дозволили зустрітися з сином, посилаючись на ремонт (сьогодні правда ця жіночка потрапила на побачення), і багато - багато цікавих речей, про все це я напишу в розширеному репортажі.

Журналісти, яким цікаві деталі події можуть зв"язатися зі мною за телефоном:(093)985-25-74

З повагою Андрій Діденко.

 

Шановне товариство!

Маю повідомити останні новини з виправного закладу No.89 міста Дніпропетровськ.

Нагадаю, до публічної сфери потрапила інформація про масове побиття засуджених зазначеної колоніїколонії, яке відбулося 5 липня за участю бійців спец.підрозділу Державної пенітенціарної служби. Інформацію про це дійство дивіться в додатку.

Вже другий день я з зранку заступаю на пост біля адміністративного корпусу виправної установи.

Вчора 13 липня ми приїхали до закладу разом з спеціалізованим прокурором Дніпропетровської області Караваєвим Дмитром Володимировичем. Пан Караваєв привіз собою роспорядження обласного прокурора про допуск на територію установи представника громадськості, відповідно до п.9.1 наказу No.7 Генерального прокурара України від 06.04.11 року.

Дмитро Володимирович, як прокурор бесперешкодно потрапив на територію закладу аби вести перемови про мій допуск на територію закладу. Я хотів перевірити наскільки відповідає дійсності інформація про масове побиття в"язнів 05.07.11 бійцями спец.підрозділу Державної пенітенціарної служби. Я маю прізвища, ніби то побитих в"язнів і хотографії тілесних ушкоджень, які вірогідно були спричинені під час "обшуку" і побиття.

Але Дмитро Володимирович повернувся годин и за чотири і повідомив, що керівництво установи відмовляється виконувати роспорядження прокурора.

Як відомо, роспорядження прокурора обов"язкові для виконання на всій території України будь якими посадовими державними особами, а невиконання тягне за собою адміністративну і навіть кримінальну відповідальність.

Пан Кравченко повідомив мені, що прокуратура має намір адекватно реагувати на факти невмконання роспоряджень прокурора відкривши адміністративне провадження відносно цього випадку.

Чекати не було сенсу, тому ми поїхали до приміщення спеціалізованої прокуратури Дніпропетровська і зустрілися з керівником Андрій Діденко.

Андрій Діденко