Євро-2012 продовжує збагачувати "піратів"

Максим Опанасенко
18 листопада 2010р. 3:43

Нелегальний продаж сувенірів з логотипом футбольного чемпіонату Євро-2012 продовжився через Інтернет.

Так, на сайті fanat.ua можна купити значки з емблемою чемпіонату, на e-prikid.com.ua – футболки з такими ж малюнками.

Нелегальний, бо всі права на логотипи і символіку Євро належать європейській асоціації футболу УЄФА. Організація вже зареєструвала в Україні права на 60 торговельних марок, пов’язаних з Євро-2012. Серед них офіційний логотип Євро-2012, слоган турніру українською та англійською мовами, графічні зображення «ЄВРО 2012», «EURO 2012», «POLAND UKRAINE 2012».

Перший заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності, який відповідає за охорону авторських прав в Україні, Володимир Жаров проблеми не бачить. Каже, що його структура пильно слідкує за нелегальними продавцями – проводить семінари, конференції і випускає друковану літературу. А також консультує митну службу і міліцію – щоб ті викривали недобросовісних продавців.

Чому ж нічого з цього не виходить, Жаров пояснювати відмовився. І порадив звертатися до депутатів, які затягують з прийняттям закону «Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні», який зараз знаходиться на опрацюванні в комітетах.  Цей закон, за словами Жарова, діятиме лише до та під час Євро-2012 і чітко визначатиме хто і за що відповідає і хто кого карає за порушення. Цей закон, за думкою чиновника, і вирішить всі проблеми з піратством.

Продаж євроатрибутики в Києві почався наприкінці серпня. Найхоробріші продавці вирішили збувати продукцію з логотипами чемпіонату прямо в центрі міста – біля Республіканського стадіону. Тоді міліція провела показовий рейд, вигнавши їх і конфіскувавши продукцію. Після цього торгові точки перенеслися в Інтернет.

За даними Міжнародного економічного форуму, Україна посідає 51 з 57 дослідуваних країн за рівнем захисту авторських прав. Лише на піратських комп’ютерних програмах, за дослідженням Міжнародної спілки виробників програмного забезпечення, які стоять на 85% українських комп’ютерів, країна цього річ втратила 272 мільйони доларів.