Міносвіти взялося "ремонтувати" Електронний вступ

Максим Опанасенко
18 липня 2011р. 9:32

Через майже три тижні після початку вступної кампанії Міносвіти взялося налагодити роботу свого експерименту - Електронного вступу.

У п'ятницю, 15 липня, МОН розіслоав ректорам вишів листа з вимогою налагодити подачу документів абітурієнтів на вступ через інтернет. "Звертаємо увагу на необхідність невідкладного (до 17 липня 2011 р.) вирішення усіх технічні питань, що виникають у процесі прийому та передачі документів про освіту за  допомогою  зазначених  систем,  за  консультаційними телефонами (044) 239-86-20 та (044) 239-86-15" - йдеться в листі МОН. Щоправда, що саме можуть зробити ректори з електронними системами, котрі, за інформацією самого ж керівництва Міносвіти, ще "сирі" і працюють в режимі есперименту, невідомо.

Нагадаємо, що до цього моменту Електронний вступ, що стартував 1 липня, продовжував працювати з перебоями. За повідомленнями абітурієнтів, він самовільно відправляв заяви у будь-які ВНЗ, не рахував бали, відмовлявся взагалі "впускати" вступника в систему. У технічному відділі Міносвіти "Свідомо" пояснили, що проблеми сталися через апеляції вступників до Українського центру оцінювання якості освіти, котрий виправляв їм оцінки за тестування в школі. Зміни цих балів у системі і призвели до збоїв. Це підтвердили "Свідомо" і у технічному відділі самого Електронного вступу, що працює на базі порталу www.osvita.com. За словами програмістів, проблеми з Електронним вступом і системою "Конкурс", де міститься інформація про бали і рейтинг вступників, сталися через невідповідність баз даних - в Електронний вступ "приходять" одні оцінки вступників, в "Конкурс" - інші. Свою вину розробники системи не вбачають. Кажуть - все перевіряли і тестували заздалегідь, помилок не чекали, але намагаються їх виправляти.