Директор Інституту Шалімова: хай спокутують кров'ю

Маша Землянська
18 листопада 2010р. 3:53

Директор Інституту Шалімова: хай спокутують кров'ю

Директор Інституту хірургії і трансплантології імені Шалімова Юрій Поляченко визнав, що троє його підлеглих, яких звинувачують у незаконний пересадках органів, таки порушували закон. Проте він вважає правильним не саджати лікарів за грати, а засудити їх до виправних робіт в Інституті.

«Я знаю, що вони порушили закон. Але потрібно розуміти – що вони лікарі-професіонали, які рятують життя інших. І їм потрібно дати шанс, щоб вони, як кажуть, кров'ю спокутували свою провину – щоб стояли день і ніч, оперуючи пацієнтів», - пояснив «Свідомо» Поляченко.

Він запевняє, що сам про злочинні дії колег нічого не знав: «Ще влітку у мене з підозрюваними відбулася чоловіча розмова. Тоді, на жаль, я не почув від них правди, як я це зараз розумію. Вони не зізналися, що працювали «втемну». Але тепер я впевнений, що вони знали, за що працюють і як. І виходить, були в цій злочинній схемі».

Натомість раніше адвокат одного з затриманих лікарів – анестезіолога Ярослава Романіва, Андрій Осипов запевняв, що лікарі закордоном працювали офіційно. «Мій підзахисний не заперечує, що провів кілька консультацій та операцій у Азербайджані. Проте усі його діє були законними – адже він мав офіційний договір з Азербайджаном на проведення лікарської практики».

На яких підставах лікарі оперували закордоном – наразі з’ясовує слідство. І попри прохання колег та пацієнтів Апеляційний суд відмовився на час розслідування справи відпустити їх на волю та дозволити оперувати.

Троє підозрюваних, серед яких завідувач відділенням трансплантації нирки Владислав Закордонець, під вартою вже більше місяця – з 15 жовтня. Усіх підозрюють в участі у міжнародній злочинній групі, що вербувала донорів та незаконно пересаджувала органи закордоном – в Азербайджані, а також в Еквадорі. За це, за версією Міністерства внутрішніх справ, лікарі отримували по десять тисяч доларів.

В Україні трансплантацією органів займаються тільки шість центрів: Донецький, Запорізький, Львівський, Одеський, Дніпропетровський та найбільший – у Києві. Попри це вже місяць у Шалімова не оперують. Через арешт лікарів це просто немає кому робити.