Чим загрожує аквапарк Юрського періоду

Оксана Піддубна
19 липня 2011р. 17:38

Чим загрожує аквапарк Юрського періоду

"Один з найбільших критих аквапарків в Європі!", - рекламує адміністрація торгівельно-розважального центру Dream Town новий аквапарк, що відкрився у п`ятницю. Для пасажирів, що проїзжають між станцією Мінська та Героїв Дніпра, це означає 24 тисячі квадратних  метрів води над головою. І ця вода вже потекла.


 

Першими помітили воду колеги з порталу "В городе".

.Фото порталу

Вранці "Свідомо" поїхало перевіряти і на власні очі побачило: тече!

Найбільше потік видно у магазині дитячих іграшок «Антошка». Він розташований на другому поверсі якраз під аквапарком. Вода крапає прямо на голови відвідувачів! На стелі видно, що вона просочується з труб, які не встигли прикрити навісом. В одних місцях це дрібні краплі, а в інших – справжній водоспад. В "Антошці" скрізь таці.

Не краща ситуація і в коридорах другого поверху: декілька калюж. Так само воду видно на східцях, що ведуть на третій поверх. Завдяки калюжам на східцях можна легко послизнутися.

Лариса Степанівна Чепурна, що проживає вже 30 років біля метро «Оболонь», переживає з початку будівництва Dream Town. Річ у тім, що торгівельний центр звели прямо посередині Оболонського проспекту, під яким прокладено метро.

«На цьому місці була пустка, лиш травичка росла. Ще за Радянського Союзу ми писали листи до адміністрації Києва, аби вони посадили хоча б квіти. Але нам надсилали відповіді, що коріння квітів (!) буде руйнувати метро. І коли ми побачили, що починається величезне будівництво, то одразу написали звернення до усіх владних установ, навіть  до прем’єра і  президента. Але відповідь надійшла лише з адміністрації мера Києва, мовляв, ніякої шкоди метро не буде. Поки що нічого не обвалилося, але це ж поки що.  А цей аквапарк точно завалиться! Стільки атракціонів – це ж величезна маса!».

"Свідомо" вдалося поспілкуватися з головним інженером Dream Town Олександром Гринем. Він заявив, що жодної небезпеки для метро немає:

«Конструкція споруджена у вигляді моста, і жодного навантаження на тонель метро немає, Dream Town навіть не доторкається до нього! Тому будь-яких хвилювань стосовно обвалу метро не повинно бути: уся маса тримається на величезних підпорах, що розташовані по обидва боки від тонеля».

Те, що торгівельний центр побудований у такий спосіб, підтвердив і незалежний фахівець, до якого «Свідомо» звернулося  за консультацією. Володимир Гаврилов очолює будівельну компанію Global Project, що зводила багато торговельних центрів у країні: «ТРЦ тримають дві підпори, кожна з яких розташована на відстані 4 метри по обидва боки від тонелю метро, а відстань угору до нульового поверху – 8 з половиною метрів".

Втім, експерт не заперечував існування ризиків. По-перше, пошкодити тунель можуть ґрунтові води, рівень яких піднімає кожне будівництво. Інший ризик становлять герметичність центру.

"Якщо перетини між поверхами не витримають величезної маси води  в аквапарку, і відповідно, вода як найбільша руйнівна сила обвалить усю будівлю, то велика ймовірність того, що обвал зачепить і метро, адже потік води надзвичайний».

Шість днів тому «Свідомо» надіслало офіційний запит до начальника «Київського метрополітену» Володимира Федоренка з проханням надати інформацію, якими були перевірки, чи витримає тонель масу нового торговельно-розважального центру. Відповідь обіцяють завтра.