По ніжинським робінгудам фальсифікують документи

Олександра Веснич
18 листопада 2010р. 18:23

Перше засідання суду 19 жовтня по справі спортсменів, які намагалися припинити наркоторгівлю у Ніжині, виявило підробні документи у матеріалах кримінальної справи проти них.

Розгляд справи розпочався зранку у Деснянському районному суді міста Чернігова.

Поповича і його п'ять товаришів звинувачують за статтею 257 Кримінального кодексу України - бандитизм, що карається позбавленням волі на строк від 5 до 15 років.

За версією Чернігівського управління по боротьбі з організованою злочинністю, неодноразово судимий Попович організував банду. ЇЇ учасники ніби представлялись міліціонерами і вимагали кошти у громадян, викрадаючи їх і використовуючи зброю. Таким чином вони здобули майна і коштів на суму понад 100 тисяч гривень.

Натомість Попов, Ярмоленко, Бондаренко та інші стверджують, що переслідували саме наркоторговців, щоб змусити їх припинити свою діяльність і грошей не вимагали. Вони знімали відео з визнаннями наркоманів про правоохоронців, які їх прикривають, і оприлюднили ці матеріали.

Владислав Попов розповів "Свідомо", що у справі немає жодних доказів щодо зброї, експертизи потерпілих показали легкі тілесні ушкодження

Звинувачені по справі, присутні на засіданні, Владислав Попович, Сергій Ярмоленко та Андрій Бондаренко заявили клопотання про допуск їх до ознайомлення з матеріалами справи.

Однак суддя Андрій Стеблина зачитав підшиту письмову заяву звинувачених про відмову від ознайомлення. Попович і його побратими стверджують, що не писали такої заяви, а працівники СІЗО і прокуратури порушують закон і обмежують їх процесуальні права.

В результаті суддя задовольнив клопотання підозрюваних і одразу ж після засідання їм дали доступ до документів.

При розгляді матеріалів одразу ж виявилось, що кримінальна справа по нападу на громадянина Олександра Решитька порушена 13 квітня цього року, звинувачені затримані також у цей день, а скарга від потерпілого надійшла 14 квітня.

Наступне засідання суду призначено на 10-00 4 листопада.

"Ніжинські робінгуди" стали відомими громадськості після їх заяви 13 березня цього року про розповсюдження наркоманії в місті Ніжин Чернігівської області. Вони знімали відео, на яких "вибивали" показання з наркоторговців і обіцянку більше не займатися наркобізнесом. За їх словами, на всі звернення міліція не реагувала.

"Робінгудів" затримали 13 квітня цього року.