Air Guitar: відчуй себе рок-зіркою

Катерина Чернишова
23 липня 2011р. 16:22

Air Guitar: відчуй себе рок-зіркою

У п’ятницю (22 липня), у фестиваль-ресторації «Диван», що на Бесарабці, відбувся фінал Чемпіонату Air Guirar Україна 2011.

У боротьбі за титул кращого air-гітариста України та право представляти нашу країну на Чемпіонаті світу, що відбудеться в серпні у місті Оулу (Фінляндія) зійшлися переможці кубку «Портера», що нещодавно пройшов у Києві, Чемпіон України 2010 року Барон Конокрад, а також  переможці відбіркового туру «Dark Horses», що відбувся у фестиваль-ресторації у день фіналу. 

Були серед учасників фіналу і новачки, що вперше взяли уявну гітару до рук, і гітаристи зі стажем. Всього ж відчайдухів-фіналістів на всю Україну знайшлося восьмеро.  Під запальні хіти AC/DC, Green Day, Franz Ferdinand, Nickelback та ін. учасники один за одним протягом однієї хвилини (саме такою є тривалість виступу за правилами) демонстрували свої гітарно-уявні навички. Більш досвідчені учасники підготували цілі шоу з образами, костюмами та спец ефектами.  Однак не всі отримали схвальні коментарі від членів журі. Свої різко критичні відгуки «суворі та справедливі» пояснили тим, що деякі учасники перестаралися з образом і дещо забули про те, що у їх руках має бути хоч і уявна але гітара.

Найкраще поєднати гру на уявній гітарі зі сценічними спец ефектами вдалося діючому чемпіону України 24-річному Резо Гамрекелідзе (сценічне ім’я Барон Конокрад).  Він і представить нашу країну на міжнародному чемпіонаті менше ніж за місяць. Чемпіон чесно зізнався, що перемогти допомогло вміння грати на справжній гітарі.

Ось так виглядав виступ Барона Конокрада на минулорічному чемпіонаті світу:

Що ж за «звір» такий цей Air Guitar. Якщо перекладати дослівно – то Air Guitar з англійської це повітряна гітара.  Суть усього цього дійства полягає у імітації гри на гітарі не маючи при цьому інструменту в руках.  Ідея такого, на перший погляд цілком абсурдного, «виду спорту» зародилася у фінському місті Оулу у 1996 році і одразу привернула до себе увагу (що зовсім не дивно, адже спостерігати як дорослі дяді кривляються на сцені, стрибають у стилі Ангуса Янга і взагалі відриваються на повну - ну дуже забавно). Сьогодні ж Air Guirar - це дійство міжнародного рівня, яке приваблює величезну кількість учасників, глядачів і представників ЗМІ з усього світу - усі вони щороку збираються на батьківщині «уявної гітари», у місті Оулу. Саме там проходить Чемпіонат світу зі гри на уявній гітарі.

Крім розваг та позитиву  Air Guitar має ще й високу мету - популяризацію ідеї миру в усьому світі. Чемпіонат проходить під закликом "Make Air Not War" (з англ.: створюйте повітря, а не війну).