Яку курку-гриль нам продають

Маша Землянська
25 липня 2011р. 18:10

Яку курку-гриль нам продають

- Одразу відчула – щось не те. Спочатку мені стало зле – нудило, температура. Коли ледь не втратила свідомість – викликала швидку. На другий день в лікарні дізналася – сальмонельоз. І все через ту кляту курку, - Вікторія одна з тих 57-ти людей, які два місяці тому отруїлися готовою курятиною з Великої Кишені.

Офіційна перевірка санітарно-епідеміологічної служби підтвердила – винен супермаркет. Замість якісного м’яса там продавали прострочене.

Разом з Кишенею СЕС перевірила і інші місця продажу курей-гриль. «Свідомо» отримало результати перевірки.

Пошукайте чи не має і Вашого магазину у переліку

Вирок санслужби: зі 145-ти місць, де продається готова курятина - кожне третє м’ясо погане. Говоримо

«Про маленькі магазинчики і ларьочки мова взагалі не може і йти, ми закриваємо великі торгові мережі», - говорить працівниця столичної санслужби, яка керувала перевіркою. Тепер вона готує документи до прокуратури – великі торгові мережі продають не просто не якісну, небезпечну продукцію.

Отже, шістьом магазинам дали змогу виправитися – курятину заборонили продавати тимчасово:

- Три магазини мережі «Сільпо»;

- Магазин мережі ДП «Сеть Маркет»;

- Фуршет;

- Еко-маркет.

Цим магазинам заборонили продавати готові продукти завжди:

- Сільпо;

- Фуршет;

- Фора.

Що знайшли у курці-гриль

«А ти думаєш чого вона така пряна вся?!», - колишня працівниця одного зі столичних супермаркетів Оля ніколи не купує «приготовану» їжу з магазинів. – «Це сморід так перебивають. Ну і колір. І це стосується всього – ніжок, крилець от цих маринованих».

СЕС підтверджують: головне порушення усіх продавців курятини – свіжість. М’ясо, яке ці магазини жарять на грилі - прострочене.

Чим це загрожує? Мінімум нудотою та отруєнням. Гірше – лікарнею або навіть смертю.

Що робити

Щоб не підхопити від продукту якусь заразу у СЕС радять його готувати самим. І чим довше – тим краще.

Підручних «Основи мікробіології» запевняє: сальмонельоз та лістерії гинуть при 75-ти градусах. Трохи нижчу температуру витримують кишкові палички.

До речі, після скандалу з отруєнням готовою куркою, Державний науково-дослідний центр Ресурс провів альтернативну СЕС перевірку, щоправда, не готової, а свіжої курятини. Не один з п’яти зразків різних виробників випробування не пройшов. Наша ряба – була не свіжою. У м’ясі агрофірми "Вільхівська", "Волочиської птахофабрики" та "Гаврилівських курчатах" знайшли кишкові палички. Але найгіршою виявилася курятина Курка Чеботурка – в ній знайшли левоміцетин. Це заборонений у світі антибіотик, що може спричинити хворобу крові.

Фото з сайту Обозреватель