Вбивцю Гонгадзе змусили позбудитися адвоката

Олександра Веснич
18 листопада 2010р. 18:37

Вбивцю Гонгадзе змусили позбудитися адвоката

Олексій Пукач, звинувачений у вбивстві Георгія Гонгадзе, відмовився від свого адвоката Олега Мусієнка.

Про це Олегові Мусієнку 19 жовтня заявив телефоном слідчий по справі В'ячеслав Грищенко.

Хто стане новим захисником Пукача - поки що не відомо.

"Такого рішення ще вчора не було. Для мене це як плювок в душу. Фактично завдяки моїй і Олексія Пукача наполегливості справу повернули на додаткове розслідування. Заступник Генпрокурора Ренат Кузьмін співав мені дифірамби через наше клопотання про незгоду з закриттям справи проти Кучми і Литвина, а за спиною робив свою чорну справу", - обурений Мусієнко.

Він збирається і далі наполягати на притягнення до відповідальності осіб, винних у проведенні слідчих дій з Пукачем 12 і 18 жовтня за відсутності захисника - тоді його не пускали до приміщення слідчого управління Генпрокуратури.

"Ренат Кузьмін переконував мого підзахисного змінити свої свідчення на користь версії щодо непричетності Леоніда Кучми і Володимира Литвина до замововлення вбивства Гонгадзе. Це його вероломні дії, оскільки сам Кузьмін і відмінив постанову про відмову в порушенні кримінальної справи проти Кучми і Литвина", - впевнений Мусієнко.

Адвокат стверджує, що Кузьмін просто хотів скористатися піаром цієї справи перед закінченням терміну служби Генерального прокурора 3 листопада, на пост якого претендує Кузьмін.

8 жовтня цього року керівником слідчої групи по розслідуванню вбивства Георгія Гонгадзе призначили Владислава Грищенко замість Олександра Харченко, який до цього намагався звільнитись тричі, і слідство було офіційно поновлено.

Постанови про відмову в порушенні кримінальнох справи проти Леоніда Кучми та Володимира Литвина тоді ж відмінили.

7 жовтня цього року Верховний суд України продовжив до 8 грудня арешт генерала Олексія Пукача, оскільки прокуратура не встигала вчасно передати справу до суду.

Засновника "Української правди" Георгія Гонгадзе було вбито 16  вересня 2000 року.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження і кримінальної розвідки МВС України Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі строком від 12 до 13 років.

Екс-очільника кримінальної розвідки МВС України генерала Пукача було затримано рік тому - 21 липня 2009 року у селі Молочки на Житомирщині, де він переховувався.