Мерія знову футболить постраждалих

Олександра Веснич
18 листопада 2010р. 18:42

Мерія знову футболить постраждалих

Щоб отримати квартири в компенсацію за втрачені кошти, постраждалих від афери "Еліта-центру" змушують самих розробляти технічну документацію і проект рішення Київради.

Про це "Свідомо" повідомила представник ініціативної групи Олена Антонова.

За її словами, після тижневої акції протесту напочатку жовтня з людьми нарешті почали укладати попередні договори на квартири. Але, як тільки пікетування було знято, переговори знову зупинилися.

"Заступник мера Олександр Попов 8 жовтня обіцяв особисто очолити комісію по наших проблемах, зустрітися в найближчі дні. Тепер нас "перекинули" на заступника Олександра Пузанова. Люди з його аппарату кажуть, що ми маємо самі розробляти механізм передачі квартир від міста до постраждалих, адже це так просто не робиться", - скаржиться Антонова.

У листопаді очікується остаточна здача 31 квартири для постраждалих "Еліта-центру" в будинку по вулиці Правди, 5. Це має бути перше житло, передане від КМДА, але яким чином його передавати, досі не вирішено.

Вже підписані так звані попередні угоди про передачу житла постраждалим на 102 квартири в будинках за адресами вулиця Маяковського, 1/3 і вулиця Лаїша Гавроша, 1. В цих домах вже побудовані декілька поверхів. Треба вирішити питання щодо підписання ще 150 договорів на квартири в наступному будинку по Драгоманова, 40, де поки що лише залили фундамент.

Люди платять адвокатам за розробку декількох варіантів переписування квартир, самі штудіюють законодавство, але гарантій того, що влада не відмовиться від усіх обіцянок в останній момент, не мають.

Всього по справі "Еліта-центру" більше 1700 постраждалих. 1143 з них передали свої права вимоги КМДА, щоб отримати квартири в компенсацію. Паралельно йдуть ряд судових справ проти організаторів афери "Еліта-центру".