Янукович хоче товаришувати з ЄС в енергетиці

Наталія Курило
19 листопада 2010р. 5:51

Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради проект Закону "Про ратифікацію Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства".

Про це "Свідомо" повідомила прес-служба президента.

Ратифікація це останній крок до вступу в Енергетичне співтовариство.

Для України це значить, що Європейський союз повинен посприяти українським експортерам на енергетичних ринках європейських країн.

Провідний експерт по енергетиці Володимир Омельченко вважає, що вцілому договір вигідний для нашої держави, але Україна підписується під зобов'язаннями, які важко буде виконати.

"Один з таких пунктів, це обов'язкове зменшення шкідливих викидів", - сказав експерт.

На запитання, як це вплине на тарифи для пересічної людини, Володимир Омельченко зазначив, що прямого зв'язку немає.

Для держави ж вигоди в тому, що українські експортери позбудуться посередників, для них будуть створені ринкові умови.

Україна стане привабливішою для інвесторів, так як зобов'язана вести прозору торгівлю.

Також українські споживачі отримають право вибирати продавців енергоресурсів на європейському ринку за конкурентними цінами.

Енергетичне співтовариство найбільший об'єднаний ринок газу та електроенергії, до нього входять 27 країн Євросоюзу та Балканського регіону.

Україна підписала Договір про приєднання до Енергетичного співтовариства 24 вересня в македонському місті Скоп'є.

В офіційній церемонії підписання Протоколу взяли участь Міністр палива та енергетики України Юрій Бойко і Міністр економіки Республіки Македонія, Президент Енергетичного Співтовариства Фатмір Босімі.

Міністр палива наголосив, що співпраця з товариством має вже свої плоди.

"Цієї осені ми збільшили експорт електроенергії удвічі у порівнянні з минулим роком. Також у нас є програма щодо постачання електроенергії кінцевим споживачам у країнах наших контрагентів, які входять у Енергетичне Співтовариство, а не лише через продаж електроенергії на кордоні, як це було раніше. З цього приводу вже йдуть переговори», - підкреслив він.