Азаров повинен подбати про доступну медицину

Наталія Курило
19 листопада 2010р. 6:54

Президент України Віктор Янукович доручив прем'єр-міністру Миколі Азарову реформувати систему охорони здоров'я, щоб вона стала якіснішою і доступнішою.

Азаров повинен до 10 грудня доопрацювати законопроект "Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я", потім його розгляне Верховна Рада.

А до 15 січня 2011 року внести проекти законів про реформування медицини в пілотних регіонах та закупівлю медичних послуг.

Також, доручення зобов'язує прем'єра затвердити план виплат зарплат лікарям.

Визначитися із забезпеченням житлом медиків в сільських амбулаторіях.

Удосконалити освіту лікарів під потреби регіонів у сімейних лікарях.

Передбачити ці всі видатки в законопроекті "Про Державний бюджет України на 2011 рік" та наступні роки.

Друга частина президентського доручення стосується Національного проекту щодо перинатальної медицини.

Так, Янукович доручив Міністру охорони здоров'я Зіновію Митнику до кінця поточного року повністю провести інвентаризацію матеріально-технічного забезпечення перинатальних центрів по всій території України; забезпечити внесення змін до державної програми "Репродуктивне здоров’я нації".

Реформу планують провести поетапно. У ній конкретно прописані всі строки і дати, коли потрібно завершити заплановані раніше роботи із облаштування, ремонту тих чи інших медичних приміщень.

Президент також доручив у рамках Комітету з економічних реформ вести постійний моніторинг  процесу впровадження реформи охорони здоров'я та Національного проекту "Нове життя – нова якість охорони материнства і дитинства".