"Загадкова Індія" 4 дні в Києві

Софія Кущ
3 серпня 2011р. 22:08

"Загадкова Індія" 4 дні в Києві

Важко повірити, але: "В Індії - два мільйони богів, і всі вони шануються. В релігії всі інші країни - жебраки, і тільки одна Індія - мільйонер". Такий напис прикрашає вхід у зали виставки "Загадкова Індія", що відкрилася сьогодні, 3 серпня, в Національному музеї літератури. За задумом організаторів саме цей музей мав стати унікальним майданчиком, де живопис, фотографія, музика та література перетворяться в єдине захоплююче театральне дійство. Що дозволить глядачеві поринути в глибини містичної Індії, оспіваної великим індійськими, російськими та європейськими поетами, від Рабіндраната Тагора до Миколи Гумільова і Оскара Уайльда.

Розпис хною - традиційна прикраса тіла індійських жінок
Розпис хною - традиційна прикраса тіла індійських жінок

Індія - країна яскравих фарб, ароматів, дивовижних легенд і, звісно, однієї з найдавніших культур, яка збереглася до наших днів. Осягнути це різноманіття одразу досить важко, але організатори виставки і ставили за мету - допомогти у цьому киянам.

Основна частина експозиції, що розміщується у трьох залах, надана відомим українським колекціонером, меценатом і мандрівником Тімом Самарським. Це більше 30 картин Орісского і Раджастанського класичного живопису на шовку, сюжети яких розкривають індійську міфологію і найдавніші епоси - Махабхарату, Рамаяну, Пурани. Мальовнича мініатюра на шовку і бавовні в стилі "Пата-Чітре" представлена творами видатних майстрів з Рагураджапура, 
удостоєних урядових нагород Індії, що брали участь у міжнародних виставкових проектах. До речі, "Пата-Чітре" іноді ще називають прапрадідом мультику та коміксу - на обмеженій площині тут індійськи майстри намагалися передати детально сцени обраного сюжету.


"Пата-Чітре"

Використані на виставці і 3D-технології: один з найдавніших храмових вівтарів, недоступний звичайній людині відтворено в об'ємній візуалізації. 

До речі, у рамках виставки заплановані також зустрічі з мандрівниками, вченими, художниками, 
фотографами, спеціалізація яких - Індія. (Точний графік наразі ще не відомий, уточнюйте у музеї), майстер-класи з ремесел. Крім того, для усіх гостей - частування - рідкісний масала-чай і традиційні солодощі. Нажаль, виставка працюватиме лише чотири дні, тож поспішайте!"Загадкова Індія" в Києві організована київською галереєю сучасного мистецтва "Раритет Арт" та її президентом Олегом Торгау, для якого Індія є натхненням всього життя. Олег не тільки практикує йогу і вивчає індійську філософію, а й прагне показати досвідченому київському глядачеві найглибші аспекти індійської культури. Організатором також виступає міжнародна громадська організація "Етнолайф", на чолі з відомим арт-продюсером, мандрівником, 
культурним і духовним діячем Георгієм Аістовим (він, доречі, живе в Індії, лише зрідка навідується в Європу).

Шрі Ганеша - Посередник між простими смертними та індійськими Богами
Шрі Ганеша - Посередник між простими смертними та індійськими Богами

"Все це - лише "репетиція", перед грандіозною виставкою, що має відбутися в Києві зимою" - обіцяють організатори. Тож, чекатимемо.

Виставка "Загадкова Індія" в Києві відкрита в Національному музеї літератури України, по вулиці Хмельницького, 11 (з 3 серпня до 7 серпня 2011 включно).