Донецький університет досі "безголовий"

Максим Опанасенко
22 листопада 2010р. 14:25

Міністр освіти Дмитро Табачник досі не оголосив конкурсу на заміщення посади ректора Донецького національного університету.

Про це «Свідомо» повідомила студентська профспілка вишу.

29 липня міністр освіти звільнив ректора Донецького вишу Володимира Шевченка, мотивуючи це тим, що в нього сплив термін контракту. Виконуючим обов’язки керівника вишу, за наказом Табачника, став перший проректор Андрій Кучко.

Викладачі і студенти університету, невдоволені таким рішенням, написали відкритого листа президенту Віктору Януковичу, прем’єру Миколі Азарову та міністру освіти Дмитру Табачнику з вимогою переглянути рішення. Жодної реакції на це не послідувало. Тоді викладачі звернулися до міністра освіти з вимогою оголосити конкурс на заміщення посади ректора, як того вимагає закон «Про вищу освіту». У відповідь на це Табачник відкликав проректора Кучко з посади виконуючого обов’язки і тимчасово призначив на посаду ректора декана обліково-фінансового факультету ДонНу Петра Єгорова.

Повторний лист з вимогою призначити конкурс і дати викладачам можливість обрати нового ректора також не отримав жодної реакції від чиновника.

За законом «Про вищу освіту», міністр освіти має право залишити на своєму місці або ж звільнити ректора по закінченню 7-річного контракту. В разі звільнення, Міносвіти має призначити конкурс на заміщення посади і викладацький склад університету обирає собі очільника.

Контракт з попереднім ректором Донецького вишу Володимиром Шевченко сплив ще в травні. Член парламентського комітету з освіти Леся Оробець вважає, що Табачник таким чином самостійно управляє центральним університетом сходу країни, попри положення про автономію університету. Оробець звернулася з клопотанням про розгляд справи щодо порушення міністром освіти закону «Про вищу освіту» до Генерального прокурора.

Протягом липня вересня свої ректорські місця втратили Анатолій Українець з Університету харчових технологій. З ним в травні був підписаний новий контракт. Крісло Українця обійняв Владислав Панін. Він був деканом механіко-енергетичного факультету столичного авіаційного університету. Вакантне місце ректора Академії водного транспорту зайняв Сергій Іванов - колишній проректор того ж таки авіаційного університету. Обидва - колеги депутата від Партії регіонів і першого проректора Авіаційного університету Максима Луцького.

1 вересня сплив термін контракту ректора Юрія Мигалини з Мукачівського університету. Цей ректор з першого дня призначення Табачника підтримував усі дії міністра, навіть писав статті про доцільність 11-річки у школах та неефективність зовнішнього тестування. Міністр залишив його в кріслі ректора.

Найбільш скандальним виглядає звільнення ректора Вінницького політеху Бориса Мокіна. У червні Мокин на всю країну оголосив, що зам Табачника Євген Сулима вимагає в нього данину. Наступного дня Табачник подзвонив вінницькому ректору, вибачився за дії підлеглого та призначив розслідування. Результат розслідування приховується від журналістів, Мокін втратив крісло ректора.