Суд визнав захисників Гончара не винуватими

Наталія Курило
23 листопада 2010р. 10:43

Суд визнав захисників Гончара не винуватими

В понеділок, 22 листопада, суд в справі підприємства "Інвестиційно-будівельна група" проти захисників вулиці Гончара, закінчився на користь останніх.

Таке рішення виніс суддя Шевченківського районного суду Сергій Зубков.

Скандальний забудовник позивався на п'ятьох мешканців вулиці Гончара, які буцімто зламали йому огорожу.

"Інвестиційно-будівельна група" планує побудувати в буферній зоні Софії Київської, багатоповерхівку і втретє подає позовну заяву проти мешканців вулиці Гончара, які йому в цьому заважають.

Забудовник вимагав від суду визнати його право на будівництво "елітного" житлового комплексу і стягнути з активістів з вулиці Гончара 560 тисяч гривень компенсації за перешкоджання будівельним роботам.

Під час процесу забудовник намагався довести, що учасниці мирних акцій протесту Ірина Нікіфорова і Євгенія Бєлорусець брали безпосередню участь у руйнації двометрового залізобетонного паркану і керували краном.

Щоб довести, що Ірина Нікіфорова сиділа за кермом крана, представник забудовника замовив фототехнічну експертизу, яка не змогла підтвердити це твердження.

Під час останнього засідання суддя Шевченківського районного суду відмовив представнику забудовника у проведенні повторної експертизи.

В жовтні 2009 року ЮНЕСКО/ІКОМОС вимагало негайно зупинити будівельні роботи на вулиці Гончара, 17-23.

Саме через цю забудову у липні на 34 сесії ЮНЕСКО Софія і Лавра ледь не потрапили до так званого "Чорного списку". Після тривалих протестів мешканців та численних звернень ЮНЕСКО у липні незаконне будівництво нарешті було зупинено. Але незважаючи на це, квартиру в майбутньому 9-поверховому будинку "Fresco Sofia" можна придбати вже зараз.