Табачник вибірково насварив ректорів ВНЗ

Максим Опанасенко
16 серпня 2011р. 10:27

Міністр освіти Дмитро Табачник зробив догани цілому ряду ректорів вищих навчальних закладів за невиконання плану по державному замовленню на підготовку фахівців в цьому році.

Зокрема, в наказі міністра йдеться про догани ректорам Запорізького національного технічного університету, Запорізького національного університету, Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», Східноукраїнського національного університету Даля, Національного університету водного господарства та природокористування, Києво-Могилянської академії, Дніпродзержинського державного технічного університету, Харківського авіаційного інституту, Одеського національного морського університету, Донбаського державного технічного університету, Севастопольського національного технічного університету, Запорізької державної інженерної академії, Одеської державної академії холоду, Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури.

Всі вони, згідно наказу, не змогли набрати потрібну кількість студентів на перший курс. Варто зазначити, що зі списку ректорів-штрафників чомусь "пропали" ректори Харківського національного університету Каразіна, в якого недобір студентів склав 90 людей і Харківського політеху з 20-ма вільними місцями. Про недобір у цих вишах міністр особисто доповідав на прес-конференції минулого тижня. "Свідомо" вже направило запит у Міносвіти з проханням заповнити пробіл у наказі і внести прізвища ректорів цих ВНЗ у список "доганщиків". Також варто звернути увагу на те, що офіційною причиною доган ректорам, згідно наказу, стало невиконання червневої урядової постанови, якою було визначено обсяги державного замовлення у вишах на 2011 рік. Насправді, в ній містяться тільки загальні цифри - сумарно по всіх ВНЗ. Державне замовлення по кожному університету окремо, через затягування процесу у Міністерстві освіти, з'явилося тільки наприкінці липня, більше того - воно "дороблюється" і зараз. Тобто, ректори майже до самого закінчення вступної кампанії просто не знали скільки студентів на бюджет вони можуть прийняти.