Не віддавайте документи ДАІшникам

Оксана Піддубна
22 серпня 2011р. 17:57

Не віддавайте документи ДАІшникам

Моєму знайомому даішники не віддали документи. Йому виписали штраф за те, що він не з того боку об’їхав церкву Пирогощі на Подолі.  Засмучений водій забув, що документи не віддали. Згадав лиш через декілька місяців, коли машину зупинили вдруге – і через відсутність документів відвезли на штрафмайданчик. Врешті-решт нещасний розшукав і даішників, і документи.

Тепер даішники не повинні брати документи в руки. Такі зміни  у «Законі про дорожній рух » набули чинності з 13 серпня  - разом зі скасуванням техогляду. Відтепер документи можна лиш показати. Зміни до частина другої статті 16 "Закону про дорожній рух" звучить так: "В абзаці другому слова "передавати для перевірки посвідчення, реєстраційні  та  інші  документи,  що  підтверджують   право   на керування транспортним засобом,  а також дорожні (маршрутні) листи і  документи  на   вантаж,   що   перевозиться   (крім   власників транспортних  засобів,  які  використовують  їх  в  індивідуальних некомерційних цілях)" замінити словами "пред'являти для  перевірки посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб". Вичекав 10 днів, «Свідомо» пішло до центру столиці - перевіряти ДАІ.

Перший пост ДАІ – Європейська площа.  Поважний  ДАІшник бере до рук документи, уважно читає, говорить з кимось по рації, потім віддає документи, а собі щось кладе до кишені.


 


 

Другий пост-на перехресті вулиць Хмельницького та  Хрещатик. Молодий  ДАІшник зупиняє машину, також переглядає документи у своїх руках, щось кладе в карман, при цьому відвертаючись. Машина  від’їжджає, ДАІшник повертається на робоче місце.


 


 

Третій пост – на вулиці Богдана Хмельницького, біля посольства Німеччини. Огрядний  ДАІшник зупиняє машину, не лише вимагає показати документи, а і підсідає до салону. Уже там вивчає техпаспорт разом з водієм.


 


 


Четвертий – бульвар Шевченка. Двоє молодих ДАІшників зупинили машину, узяли до рук документи,  перевірили їх, а водія відпустили.Отже, нововведень ДАІ наразі не виконує. І в усіх чотирьох випадках даїшники брали в руки документи водіїв, а до одного навіть підсіли в машину.

Цю статтю ми разом зі зверненням з проханням забезпечити роботу підлеглих згідно закону направимо керівнику київської ДАІ Курінному Анатолію Володимировичу.

А що Вам робити? Ростислав Шапошніков, творець громадського проекту «Дорожній контроль», радить: «Необхідно спілкуватися  через  напіввідкрите вікно і так, аби ДАІшник не зміг простягнути руку в салон та завдати Вам шкоди, і показувати документи через щілинку вікна чи прикласти до скла.  Не віддавайте документи, і все. А якщо він перекриє Вам дорогу своїм авто, то телефонуйте в міліцію: мовляв, невідомий в формі ДАІшника  незаконно перекрив Вам дорогу». 

Активісти громадського проекту «Дорожній контроль» стверджують:  міліціонери про зміни в Законі знають, але все одно продовжують вимагати документи.  А за непослух погрожують 185 статтею Кодексу України про адміністративні порушення:  «Злісна непокора законному розпорядженню або       вимозі працівника міліції, члена  громадського   формування    з  охорони  громадського  порядку  і державного кордону, військовослужбовця». Але згідно зі змінами Закону,   будь-які дії стосовно відмови передати документи ДАІшнику, є неправомірними і він сам є правопорушником. 

 

в абзаці другому слова "передавати для перевірки посвідчення, 
реєстраційні та інші документи, що підтверджують право на
керування транспортним засобом, а також дорожні (маршрутні) листи
і документи на вантаж, що перевозиться (крім власників
транспортних засобів, які використовують їх в індивідуальних
некомерційних цілях)" замінити словами "пред'являти для перевірки
посвідчення водія, реєстраційний документ на транспортний засіб"