Як їхати новими розв'язками над Дніпро і Столичним

Христина Заник
23 серпня 2011р. 18:57

Як їхати новими розв'язками над Дніпро і Столичним

Транспортна розв’язка біля станції метро «Дніпро»

Робітники, які зводили естакаду біля метро "Дніпро", заклопотано бігають поблизу дороги: хтось допомагає відчистити люк на шосе, де щойно проїхала машина, що втрамбовувала новий асфальт. Він ще прилипає до підошв. А з іншого боку миюча машина щедро поливає дорогу водою. Один з робітників маленькою лопаткою горне її до бордюру. Синьо-жовті кульки вже причеплені до металевих відбійників. Стенд з проектом будівництва розмістили по центру дороги. От-от має приїхати прем'єр Микола Азаров відкривати нову розв'язку. Її планували здати ще вчора, 22 серпня, та не встигли. Сьогодні доробляють поспіхом. 

Розв’язка дозволяє тим, хто їде по мосту Метро з лівого берега, безперешкодно повернути наліво - на Паркову алею або до моста Патона. Також від неї виграють ті, хто їде від моста Патона в напрямку Подолу - тепер рух після моста Метро не переривається - світлофор прибрали.

За даними Головного управління транспорту та зв'язку мерії, інтенсивність руху тут більш ніж у два рази перевищувала  пропускну спроможність. Розв’язка має на 20% збільшить цю спроможність – це до 15 000 машин на годину.

Коштувало це, за даними мерії, 117 мільйонів гривень.

Розв’язка на примиканні проспекту Науки до Столичного шосе

 Також Азаров відкрив  транспортну розв’язку на примиканні проспекту Науки до Столичного шосе. Мерія підрахувала, близько 80% машин їздять тут без мети звернути на проспект Науки, а світлофор для машин з цього проспекту та залізничний переїзд гальмували їх рух.

Нова естакада дозволяє з проспекту Науки одразу виїхати на будь-яку сторону Столичного шосе. Світлофори теж прибрали і тепер Столичне щосе у цьому місці може рухатися без зупинок. 


 За даними Головного управління транспорту та зв'язку міської адміністрації, реконструйована транспортна розв’язка дозволить збільшити пропускну спроможність машин на 30% - до 150 000 авто на добу та покращити екологічний стан в даному районі.

Обійшлося це, як стверджує мерія, у 130 мільйонів гривень. 

Що обіцяють до кінця року

За 4-5 місяців планують звести транспортну розв’язку на Поштовій площі.

У вересні заплановано ввести в дію проект «Міська електричка». 

Також до кінця року заплановано відкрити станцію метро «Виставковий центр» Куренівсько-Червоноармійської лінії Київського метро.