Київраді запропонували відкритися для журналістів

Маша Землянська
29 серпня 2011р. 10:12

У липні журналіста "Свідомо" Єгора Соболєва не пустили на засідання Київради. Іронія долі у тому, що впродовж попередньої зими Єгор разом з іншими журналістами, медіа-юристами та прогресивно мислячими депутатами кілька місяців займався лобіюванням нового закону "Про інформацію". Зокрема, запропонував норми, які гарантують просту і безвідмовну акредитацію журналістів.

Посилаючись на цей закон, Єгор разом з іншим розробником документу - Романом Головенком з "Інституту масової інформації" - запропонували секретарю Київради Галині Герезі ухвалити нові правила акредитації журналістів. Ось вони:

Положення про порядок акредитації засобів масової інформації при Київраді

1. Загальні положення

     Положення складено  у  відповідності  до Закону України "Про інформацію і визначає порядок взаємодії Київської міської  Ради та представників засобів масової інформації (ЗМІ).

2. Порядок акредитації та взаємодії Київради з ЗМІ

     2.1. Акредитація журналістів і технічних працівників ЗМІ  при Київраді  здійснюється нею на підставі офіційного подання ЗМІ до Київради або  за індивідуальною заявою  журналіста чи технічного працівника. До подання  додаються копії документів,  що  посвідчують особу, а до заяви – також документи, що засвідчують її професійну належність (диплом, документ про членство в професійному об’єднанні журналістів).   За наявності всіх необхідних документів в акредитації не може бути відмовлено.  

Акредитовані представники ЗМІ можуть бути присутніми  на пленарних   засіданнях   Київради   і   на   засіданнях  постійних депутатських комісій.

          2.2. Роботу   з   організаційного   забезпечення  акредитації здійснює апарат Київради за поданням постійної  комісії  з  питань самоврядування,   засобів   масової   інформації   та  зв'язків  з об'єднаннями громадян.

     2.3. Особам, які постійно відвідують приміщення Київради з метою висвітлення її діяльності може видаватись акредитаційна картка встановленого зразка (додається). Акредитаційна картка одночасно служить посвідченням на право входу до Київради.

     2.5. Акредитованим   при  Київраді ЗМІ надаються  умови найбільшого сприяння у висвітленні діяльності Київради.

     Апарат Київради  готує  інформаційні  матеріали та документи, прийняті  Київрадою,  для  представників  ЗМІ  за  їх   попереднім замовленням,  сприяє  акредитованим  журналістам  у  здійсненні їх професійної  діяльності,  завчасно попереджає  про   проведення   пленарних засідань,  нарад  та  інших  заходів, надає їм інформацію, призначену  для  засобів  масової  інформації,  а також сприяє створенню  умов  для  здійснення  запису  і  передачі  інформації, проведення інтерв'ю, отримання коментарів посадових осіб.  За три дні до пленарного засідання представники  ЗМІ  отримують  від  працівників  апарату   Київради порядок денний пленарного засідання.

 3. Припинення акредитації

     3.1. У разі неодноразового грубого порушення працівником ЗМІ акредитаційних обов'язків, передбачених ст.26  Закону України "Про інформацію  ",  його акредитація можебути припинена.

     3.2. Припинення акредитації здійснюється за рішенням Київради за поданням апарату Для цього він повинен внести подання  з перерахуванням  підстав  для  такого  рішення  до постійної   комісії  Київради  з  питань  самоврядування,  засобів масової інформації та зв'язків з об'єднаннями громадян.

     3.3. Письмове повідомлення із зазначенням підстав  припинення акредитації вручається журналісту чи технічному працівнику ЗМІ,  і таке ж повідомлення одночасно надсилається до ЗМІ,  в  якому  вони працюють. Журналіст, технічний працівник може оскаржити це рішення згідно з чинним законодавством.