Йдіть вивчати мистецтво

Максим Опанасенко
1 вересня 2011р. 14:13

Йдіть вивчати мистецтво

Сьогодні 1 вересня, а Ви ніде не вчитеся? «Свідомо» пропонує записатися на новий навчальний рік до Культурного проекту. Це творіння п’ятьох молодих ентузіасток – Наталі Жеваго, Альони Ковальової, Софії Рябчик, Олі Балашової і Даші Стокоз – щотижня організовує якісні лекції про мистецтво різних країн, епох і напрямів.

Школа платна, але це не реклама, а свідома пропаганда гарної справи колег.

Стартує навчальний рік у Культпроекті першого жовтня і триватиме до кінця квітня.

Чому варто записатися?

Перша причина вразити оточуючих знаннями. Уявіть – Ви йдете на побачення і замість переказу голлівудського бойовика в перервах між лузанням сємок, Ви розкажете про… скажімо, мистецтво народу Месопотамії! Або про скульптури часів Відродження, що ліпилися зі зразків античних богів, чи індійських божеств, що ставали праобразами цілих напрямів у сучасній архітектурі… І щоб закріпити ефект, поясните чому Срібний вік мистецтва в Росії називався саме Срібним.

Принаймні, дівчина буде вражена. І вже ввечері буде розповідати подругам по телефону, який розумний романтик їй дістався))).

«Было прекрасно. Особенно Романовой курс… Такое впечатление, вроде переносишься во все, о чем она рассказывает!». Аня з Києва відходила на лекції Культпроекту рік. Особливо їй сподобалися розповіді викладача університету Карпенко-Карого Наталі Романової – про мистецтво 20 століття. Подивитися її лекцію на відео можна тут.

Друга причина – перша лекція безкоштовна. Ви просто реєструєтесь, обираєте лекцію, що сподобалася і йдете. Нічого платити не треба. Якщо сподобається – записуйтесь на весь курс. Одна лекція коштуватиме 150 гривень, 5 лекцій - 700 гривень.12 лекцій вартують 1 560 гривень, а 24-ри - 2 640 гривень.


 

16 лекторів – мистецтвознавці, професори, культурологи, арт-менеджери – розкажуть, продемонструють відео і картинки, навчать розрізняти різні школи мистецтва і епохи.

Всі лекції ділять на два типи – Історія світового класичного мистецтва, де розповідати будуть про мистецтво від наскельних малюнків до модернізму, і Історія мистецтва 20 століття, де мова піде про авангардизм, постмодернізм, кубізм, неокласицизм і все-все-все з такого неспокійного століття.

1 жовтня безкоштовних лекцій для дорослих буде дві – про Палеоліт, мезоліт і неоліт і їхнє наскельне мистецтво і про культуру 19-20 століття. Розклад решти – тут - http://www.culturalproject.org/.

Третя причина – отримати бонус для дитини, якщо вона звісно у Вас є))). Лекції тут влаштовуються не лише для дорослих, а й для дітей. Йтимуть вони в один час, в одному місці з лекціями для дорослих.

М’які подушки, сік, печиво, перемащені масляною фарбою руки і сконцентроване на мольберті обличчя Вашого малого – ось такою може стати субота для дитини.


Спочатку лектор-художник розповідати про мистецтво різних часів, показуватиме приклади і ретроспективи. А потім – озброїть Ваше чадо пензлем і вчитиме малювати в тому стилі, про який і розповідав. Як мінімум – це допоможе малому в школі на уроках мистецтвознавця. Як максимум – Ви маєте шанс отримати доморощеного Ван Гога.


Катя весь рік водила своїх двох донечок на такі заняття. Каже – тепер їх не відтягти за вуха від малювання. «Вже зареєструвалася на наступний рік. Там вже друзі-подруги поз’являлися, вони «тусуються» за келихом соку))) Така собі богема мала». Каже, що тепер подивитися жодну передачу про мистецтво по телебаченню з дітьми спокійно не може – малі постійно коментують і вгадують авторів полотен.

Реєструватися можна тут - http://www.culturalproject.org/registrationtoacadem.html