Розважтеся з гарною метою на Грушевського

Максим Опанасенко
30 вересня 2011р. 18:10

Розважтеся з гарною метою на Грушевського

У вихідні активісти з «Мистецької платформи» влаштують в дворику по Грушевського, 4б, котру Київрада віддала під забудову, мистецький фестиваль. Гапочка, Артем Полежака і трав’яні чаї від КультРа будуть разом з Вами випробувати цю територію на «культурний потенціал»

Красива легенда про проданий будинок

У 1883 році тут жила графська родина. Вечорами графиня, з філіжанкою чаю у пещених білих долоньках, виходила на балкон і милувалася на ставок. А там захід сонця проводжали такі ж білі, як і долоньки графині, пари лебедів.

Потім, за київською легендою, у флігелі поруч з будинком поселився художник. Тут зустрів старість. Тут створив нікому не відомі, але такі важливі для нього пейзажі потопаючого у зелені Києва. Можливо, саме його картини Ви бачите, проходячи по  Андріївському узвозу.

Художник нібито жив у флігелі - на фото це в правому верхньому куті
Художник нібито жив у флігелі - на фото це в правому верхньому куті

А у 2005 році Київрада продала цю територію брату міністра освіти Дмитра Табачника Михайлу. За планом, тут повинен бути збудований висотний офісний центр «European Plaza» в 160 метрів висотою.

І якщо із забудовами над метро «Театральна», на Гончара і на Пирогова активісти і місцеві мешканці почали боротися вже по факту – коли у їхній двір почала заїжджати техніка, то територію на Грушевського ще можна залишити недоторканою. Роботи тут ще не почалися.

Що буде на фестивалі

Фест триватиме два дні – у суботу та неділю 1 і 2 жовтня. Тож, перший день почнеться з перформансу від майстра візуального і арт-мистецтва Євгена Насадюка. Далі – виставки картин молодих художників.

Десерт першого фестивального дня організатори залишили на обідню пору. Поет-двотисячник Артем Полежака проведе літературний слем. Всі бажаючі зможуть спробувати «переговорити-перерефмувати» письменника. Заодно – похизуватися власною поезією.

День замкне концерт. Гратимуть альтернативні і фолк гурти – Комісія і Бик, Sviter, Paul Graneck, Misty_bend, Десь Там Сам, Intellekt, Jt Fresh, Тіні в Раю.

Фестивальна неділя почнеться з незвичного майстер-класу. Аліна Копиця – молода і неформальна активістка – вчитиме Вас робити хенд-мейд сувеніри. Ні, не з бісеру чи ниток. Зі сміття! Таким чином Аліна запропонує власне бачення утилізаціїJ

Після цього новий перформанс – від досвідченого театру Tanzlabaratorium. Колектив – мультикультурний. В нього входять хореографи, актори і перформери. Грають з емоціями, рухами, світлом і простором.

Після них – знову концерт. На цей раз – з вже досвідченими рокерами. Гратимуть Illusions, супер-популярні Гапочка, Софі Віллі, Наголос на Голос, Zapaska і Nameless.

Завершиться все це вогняним шоу.

Це основна програма. В перервах між проектами Вас будуть частувати своїми травяними настоями ресторатори з КультРа і розважатимуть майстер-класами з виготовлення всіляких фєнєчок активісти з «Мистецької платформи».

Яка кінцева мета організаторів

Фестиваль вже підтримали Фонд Генріха Бьоля в Україні, «Остання барикада» і «Кияни об’єднуємося». Разом вони підготовали власні пропозиції для мерії – повернути будинок до комунальної власності. І передати митцям – для проведення постійних культурних фестів на цьому місці. Відповідно, чим більше людей прийде цими вихідними на захід – тим більше шансів привернути увагу і не дати знести старовинний будинок. Тож, приходьте, відпочивайте і одночасно – робіть добру справу.