Сходіть на презентацію культового письменника

Максим Опанасенко
4 жовтня 2011р. 12:04

Сходіть на презентацію культового письменника

 Якщо два тижні тому Вам не вдалося потрапити на Форум видавців у Львові - не страшно. Все найкраще з нього вже почало презентуватися у Києві. Цього тижня книгарня "Є" взагалі має шанс стати меккою для всіх книголюбів - з вівторка по четвер там представлятимуть свої нові романи одразу чотири культові письменники - брати Капранови (якщо рахувати їх за двох:))), Ірена Карпа і Марія Матіос.

Вівторок, 18:00, презентація роману братів Капранових "Щоденник моєї секретарки"

У перервах між колесінням на зеленому "Запорожці" і організації книжкових фестивалів, Віталій та Дмитро не забували і писати самі. Повноцінний роман прихильники братів чекали 5 років. Тоді вони видали "Розмір має значення" і в майбутньому захопилися доповненням свого культового "Кобзаря 2000" і розвитком громадської активності.

Аж ось - довгоочікувана повноцінна книга.


 

«Усі факти, що їх описано в романі, є справжніми. Але усі герої є вигаданими. Збіги, здогадки, в тому числі і правдиві, ми залишаємо цілком на сумлінні читача», – цими словами починають автори свою нову книгу.

Нетипова для сучасної української літератури історія про "еліту", про політику, бізнес, хитромудрі схеми, гроші, хабарі, підстави, шоу-бізнес, коханок… Таке життя головного героя тривало недовго - до неспокійного - політично й економічно - літа 2004-го року. Що з ним сталося далі - прочитаєте у книзі.

"Роман надихає, змушує переосмислити всі події, що відбуваються навколо нас. Це наче читаєш про минуле, а бачиш майбутнє. Хто слідкував і слідкує за життям країни, той зрозуміє" - написав один із прихильників братньої творчості на їхній сторінці у Фейсбуці.

Прочитати роман радимо усім. А особливо тим, хто захопився роботами двох сучасних російських письменників - Сергія Мінаєва ("ДухLess") і Андрія Рубанова ("Сажайте и вырастет", "Йод"). Теми, сюжет, дрібка цинізму і пошук проблеми державного масштабу через призму окремих людей і доль дуже ріднить їх з романом Капранових.

Якщо ж на презентацію не встигаєте ніяк, то "продегустувати" книгу можна в режимі он-лайн. Брати виклали декілька розділів на своєму персональному сайті, щоб читачі вирішили - чи варто їм купувати книгу.

Середа, 18:00, презентація роману Марії Матіос "Армагеддон вже відбувся"

Про те, що це не історія вселенського руйнування і кінця світу як такого, йдеться вже в анотації до книги. Мова піде про персональне пекло окремо взятого українця - Івана Олексюка. Він вбив. Не сьогодні і не вчора. Давно. І був засуджений. І з того часу він мучається. Він з'їдає себе за живу, шукаючи щось. Він йде своїми колами свого ж пекла, він вибудовує свої піраміду, знаючи, що вона рухне. Все рухне. А жити хочеться.

Матіос на БТРі
Матіос на БТРі

Звісно, Матіос оздобила свій роман всіма наявними в неї інструментами - психоделом, дрібкою липкого самокопання, короткими, влучними реченнями і жорсткою правдою.

Щоправда, ажіотажу і масового коментування від читачів роман поки не здобув, хоча й був презентований у Львові більше двох тижнів тому. Причини - ми мало читаємо про пошуки самого себе, психоаналіз і не любимо рефлексувати.

Четвер, 18:00, презентація роману Ірени Карпи "Піца "Гімалаї"

Хто-хто, а Карпа часу не втрачає дарма ніколи. Двічі мама, відв'язний музикант, епатажна діва і гламурна мандрівниця, вона встигає писати.

"Піца "Гімалаї"" цілком логічно вкладається як в творчість, так і в життя Карпи. В якомусь з інтерв'ю Каті Осадчій Ірена довго розповідала про любов до мандрів і бажання народити десь в Альпах:). Мандрівкам і присячена книга. Тож, маємо дівчину Редьку (знаючи любов Ірени до самокритики, дівчину явно списувала з себе:), котра мріє про мандри. Але от біда - працює-то вона рознозчиком піци... Що робити? Махнути з піцерії в Німеччину. А звідти - в Індію. Отак просто.


 

Сама Карпа розповіла - ідея книги народилася під час першого великого гімалайського походу, на межі двох Мустанґів, Нижнього і Верхнього. "Нотатки до неї я збирала по всій Азії, від М’янми до Лаосу й Бутану, тому географія подій вийшла радше мітичною, ніж фактичною. І найкумедніше те, що найбільшу частину я писала за рекордно стислий термін — під час останнього гімалайського походу минулої осені, заряджаючи лептоп від сонячних батарей і збираючи довкола себе натовпи цікавих дітей і дорослих в кожному селі, де зупинялась на ніч" - каже Карпа.


Карпа епатує і в житті, і на сцені, і в літературі

В цілому - дуже схоже і "Перламутрове порно" і на "Півгодини трави" - в головній ролі та сама цинічна і андеграундна Карпа, але в інших іпостасях.

Радимо прихильникам Ірени, а ще всім, хто мріє про зміни у своєму житті.