Як відкрили Стіну брехні влади

Христина Заник
21 жовтня 2011р. 15:25

Як відкрили Стіну брехні влади

Бачили сьогодні відео смерті Муаммара Каддафі? Я би на місці Януковича уважно його передивився, - жартує активіст проти забудови. 

- На місці Попова я би зробив так само, - додає сміючись інший.

Вони білим розфарбовують паркан під незаконною забудовою над метро Театральна. Зверху надпис – «Стіна брехні».


 Поруч інші хлопці та дівчата доклеюють величезні фото головних обманщиків: очільника міської адміністрації Олександра Попова та головного архітектора міста Сергія Целовальника. Дівчата домальовують «Напишіть, як Вас обманули».

Під стінами майже добудованого офісно-торгового центру Вагіфа Алієва зібралися кияни, у дворах яких зводяться незаконні забудови, та активісти проти варварського нищення історичного обличчя міста. Їх об’єднав обман. Чиновники неодноразово обіцяли їм зупинити незаконні будови, але далі слів справа не пішла.

- Попов нам два рази обіцяв знести цю будову. Але він обдурив. Тепер уже нібито тут розмістять музей історії Києва. Але ніхто не провірив, чи не обвалиться все на касовий зал метро. Так мені сам Целовальник сказав. Попов обманув нас. Ми мусимо боротися з цією владою, і лише всі разом зможемо чогось добитися, - переконує місцева мешканка біля забудови над Театральною Наталія Федорівна з саморобним плакатом.


Поруч – Елла Бахмач з Троєщини. У неї під вікнами замість дитячого майданчика і скверу – розритий котлован «Київміськбуду», який планує там звести три багатоповерхівки. Ще кілька місяців тому мешканці до крові билися з молодиками, які захищали паркан будови.

- Завтра ми разом з «Кияни об’єднуємось» і «Свідомо» проводимо акцію дитячого малюнку «Парк нашого району». Діти  з проспекту Маяковсього намалюють, яким вони хочуть бачити місце під вікнами будинків 40-52. А найкращий малюнок перенесемо на місце проекту забудови.

Намалювати на Стіні брехні адреси своїх забудов, які влада обіцяла зупинити, прийшли і Лідія Чувачіна з вулиці Пирогова та Микола Дьяченко, що захищає сквер свого будинку на Печерській площі від Вищого господарського суду.

- Ми з мешканцями виходимо на акції проти забудови кожного вівторка і п’ятниці. Треба, щоб люди об’єднувались навколо боротьби з забудовами. Нас виходить не менше ста кожного разу. А депутати тільки піаритися приходять.

Мешканці розповідають журналістам про свої останні досягнення та нові обмани влади.

- На останній сесії Київрада не підтримала протесту прокуратури проти будівництва багатоповерхівки у історичному дворі. Це все депутат від Регіонів Павло Тесленко бігав по залу і просив не голосувати депутатів. І половина його послухала. Так за останні два місяці в нас уже два поверхи збудували, вони ночами будують, - розповідає Лідія Чувачіна з Пирогова.

Біла фарба на «Стіні брехні» висихає і кожен з активістів проти забудов малює там свою адресу. На паркані з’являються надписи «Маяковського, Пирогова, Хмельницького». Микола Дяченко домальовує «Вищий господарський суд», який планує під його вікнами зрубати сквер і побудувати паркінг і багатоповерхівку.


 
«Приносьте чиновникам лапшу», - закликають плакати активістів.

- Ми пропонуємо всім нести локшину, коли йдете до влади: і журналістам, і простим людям. Її уже забагато на наших вухах, - заохочують організатори акції «Кияно об’єднуємось» і «Свідомо». В руках у них тарілочки з вареною локшиною. Далі всі разом йдуть і чіпляють макаронини на Стіну обману: хтось чіпляє їх на гвіздки, а хтось – просто над портретами Попова і Целовальника.

Активісти спільно вирішують проводити такі зустрічі біля Стіни брехні щомісяця.

- Вони мають стати не просто зустрічами, це будуть масові зібрання, бо владі дуже зручна така ситуація, яка склалася зараз: ви там у дворі своєму протестуйте, тратьте енергію, а ми й далі будемо ігнорувати вас. А так ми залучимо всіх, хто готовий боротися з брехнею влади. Ірина Нікіфорова, яка захищає буферну зону Софії Київської теж обіцяла приєднатися з мешканцями, інші активісти, які сьогодні не змогли прийти, підтримали, - додає один з організаторів.


- Так цікаво це ви придумали: лапшу повісити біля чиновників, мені дуже подобається, - хвалить хлопчина, що проходить повз дійство.