Як батьків Індила знов повертали до моргу

Єгор Соболєв
24 жовтня 2011р. 18:09

Як батьків Індила знов повертали до моргу

Закинутий на Троєщину Деснянський суд Києва в оточенні телекамер. "Грифонівець" Максим тримає оборону. Репортери з криками "Суд відкритий для всіх громадян" намагаються потрапити у кімнату до Олексія Панасюка. Молодому судді дісталося вдруге розбирати справу про смерть студента Ігоря Індила у міліції Шевченківського району.

"Синяк був на грх - в області печінки, руки позбивані, лікті", - розповідає мама Ігоря про зустріч із сином у морзі. Говорить спокійно, майже юридичними термінами. Позаду - півтора роки свідчень, експертиз, клопотань. У тому числі більше чотирьох місяців слухань у цьому ж Деснянському суді. Тоді суддя Маргарита Васильєва не погодилася з версію слідства, що Ігор впав та помер, і відправила справу на дорозслідування. Але прокуратура скасувала це рішення в іншому суді і історію знову слухають на Троєщині. Лише головуючий суддя інший, а так батькам все знайомо. І прокурор Сьома, і дільничний Приходько, який привів сина до місця загибелі, і опер Коваленко, який Ігоря там зустрів.

"Ми забрали тіло, поїхали додому", - мама Ігоря, оживляючи в пам`яті останній день народження сина, починає плакати. "Вдома було багато людей і ми його не тривожили... А ще в нього був великий синець на правому виску", - схоплюється вона.

Прокурора Сьому свідчення про травми Ігоря після ночі у міліції не цікавлять. Натомість вона ретельно розпитує батьків, чи не забивався він у дитинстві. Потім - чи багато пив. Прокурор з усих сил веде до своєї версії на першому суді - що Ігор був смертельно п`яний.

Але на камерах спостереження добре видно: коли дільничний Приходько завів Ігоря до відділку, студент прекрасно тримався на ногах. А вже за годину його по підлозі затягнули в камеру, звідки він не вийшов.

Що там сталося, знає сусід Ігоря по гуртожитку Сашко Хоменко. Він разом з Ігорем пішов до міліції. Після цього вечора він ні не хоче спілкуватися ні з журналістами, ні з батьками загиблого, а на першому суді повторював міліцейську версію. На виклик нового судді о 14:00 не з`являється. Олексій Панасюк вдруге викликає його на наступний вівторок. А завтра до суду прийдуть свідчити охоронець, конфлікт Ігоря з яким дільничний називає причиною затримання, та керівник відділку. Який після цієї смерті пішов. На пенсію.

Фото мами Ігоря на зустрічі з Віктором Януковичем у серпні минулого року. Тоді президент пообіцяв, що слідство все дізнається