Як Індило опинився у міліції

Єгор Соболєв
25 жовтня 2011р. 23:11

Як Індило опинився у міліції

Половина Деснянського суду без світла. Суддя Олексій Панасюк дізнається - чи можна буде записувати на комп`ютер покази міліціонерів про смерть Ігоря Індила в їхньому відділку. Ми з Дмитром Хворостиною - охоронцем гуртожитку, який здав хлопця міліції - обережними фразами підбираємося до теми корупції. Можливо, жадоба дрібного хабаря віддала студента у руки смерті.

В той вечір Ігор був напідпитку. Як розповіла мама, напередодні передала йому з села дві сумки з продуктами і пляшкою самогону. Наступного ранку, до якого хлопець не дожив, в нього був день народження. "Для чого дітям самогон?", - насупилася на суді прокурор Наталія Сьома. "Може, краще легкого вина на день народження?". "Легке вино треба купувати", - відповіла жінка зі зникаючого чернігівського села. Отже, напередодні смерті Ігор розпочав святкувати своє народження - з другом-еменесівцем, який не міг прийти на заплановане свято. 

Конфлікт, як описує Дмитро Васильович, виник з папірця. За правилами гуртожитку, охоронець, пропускаючи друга Ігоря, забрав у хлопця студентський. Але потім віддав. Як він каже - щоб не вештався туди-сюди і скоріше ліг спати. Втім, провівши друга, Ігор повернувся на вахту і почав (стверджує охоронець) вимагати документ, який лежав у самого в кишені. "Я йому сказав: "Іди спати". А він: "Що ти мене посилаєш?". І так - з агресією: "Ти модний охраннік". Тут я його обійшов і постукав до кімнати дільничного".

Дільничний Сергій Приходько у дворі суду разом із колегами
Дільничний Сергій Приходько у дворі суду разом із колегами

Це ключовий момент епізоду. Дмитра Васильовича - міцного дядьку з типажем шкільного вчителя праці і освітою будівельника - не раз запитували: "Навіщо?" І прокурор, і адвокат родини Ігоря, і сама мама. Невже за слова "модний охраннік" хлопця треба віддавати міліції? За те, що випив? Так у гуртожитку, як сам Дмитро Васильович згадує, за п`ять років його охорони всіляке бувало. І спроба повіситися через дівчину, і бійки з кров`ю, і винесені ногою двері. А Ігоря ж він знав: "Нормальний хлопець, всігда вітався". Так навіщо ж дільничного викликати?Охоронець відповідає: 1) Так радила робити директор - задля цього і заселили дільничного в гуртожиток, 2) Переживав, що високий Ігор почне битися. 

У мами загиблого є інше пояснення. А що, якщо і охоронець Хворостина, і дільничний Приходько брали гроші з хлопців за бешкети? Обидва визнають: не раз буянів відвозили до відділку, складали там протокол про адміністративне порушення та повертали назад до гуртожитку. "Щоб задумалися", - пояснює Дмитро Васильович. На запитання мами, чи не клали йому за таке щось у стіл, відповів: "Мені смішно". На пряме запитання "Свідомо" під час спілкування в коридорі: "Ви ніколи не брали гроші з хлопців?" подивився вбік і твердо вимовив: "Ніколи не брав".

А дільничний Сергій Приходько, хоч був і з гостями, на стук одразу вийшов у формі. Попросив у Ігоря документи. "Ігор одразу витягнув з кишені той студенчеський, за який в мене душу витягав", - з образою кілька разів наголошує охоронець Хворостина. Далі студент, за словами охоронця, одразу спробував повернути собі квиток. Наче схопив дільничного за рукав, а потім сказав: "Слиш, ти, майорішка". "Я ще подумав: "Ось, молодежь, не розбирає знаки разлічія", - ділився показами Хворостина. "А Ігор почав погрожувати дільничному дядею в прокуратурі Чернігівської області. "Ти завтра не будеш в органах працювати", - передає розмову охоронець. І - на суворі запитання прокурора - визнає: хлопець не матюкався.

Так його і забрали. За "модного охранніка", за "майорішку" дільничний Приходько повіз Ігоря з другом Сашею, який визвався проводити, до Шевченківського відділку міліції. В середу суд розпитуватиме його господарів тієї ночі, чому після цього вони двічі викликали швидку. Яка в останній раз констатувала смерть Ігоря.

Побачимося на засіданні.