Навчіться зі сміття робити шедеври

Софія Кущ
27 жовтня 2011р. 0:27

Навчіться зі сміття робити шедеври

З чого починається будь-яка картина чи колаж? Зрозуміло ж, що з ідеї. А ще: з фарб, пензлів, полотна... Дорогувато? Тоді вчіться у московської художниці Ніни Нікіфорової. На своїх шедеврах вона навчилася «економити» - всі її роботи зроблені зі… звичайного сміття! Вчора Ніна на тиждень привезла їх до Києва з Москви.

Побачити 20 робіт на виставці з радикальною назвою «Відходи цивілізації - у твори мистецтва» можна до 2-го листопада у "MIRONOVA GALLERY". Там же, є шанс потрапити на майстер-клас чи екскурсію, щоб дізнатися, яке еко майбутнє на нас чекає. На цих зустрічах Ніна обіцяє показати, як з побутових відходів народжується мистецтво. Детальніше про ці заходи - за телефонами галереї: 220-05-02 (сайт тимчасово не працює).

До речі, до Києва, Нінини роботи вже побували в Санкт-Петербурзі, Бухаресті, Пловдиві і Сочі. Є кілька робіт і в приватних колекціях у Німеччині, Італії та США.

Ніна Нікіфорова
Ніна Нікіфорова "Спогади"

Чому Ніні Нікіфорова це робить? Все просто, молода художниця переймається долею планети - а саме купою сміття, яке лежить без діла і тільки псує екологію. Ніна переконана: починати треба з самого себе, тому вже давно сортує сміття. А ще - завжди бачить, що з відходів може стати наступним шедевром. Свої картини Ніна робить з поліетилену, ниток, жестянок, шматочків тканин. Використовує навіть голови старих манекенів та ляльок. А от класик треш-арту, Стівен Ліхі, створив свою найвідомішу роботу "Океан" з простого пляшкового пластику. Це, в основному закрутки від пластикових пляшок та подріблений різнокольоровий пластик.

Одна з найвідоміших робіт trash art-у
Одна з найвідоміших робіт trash art-у "Ocean". Автор - Stephen Leahy

Художниця у своєму «сміттєвому» мистецтві не перша і не єдина. Є цілий напрямок, який так і називається - trash art. От Ви полієтіленові пакети з супермаркету, кришечки від пляшок викидаєте у смітник? А митці, що працюють в trash art дають усім цим відходам друге життя у мистецтві.

До речі, якщо не потрапите на виставку у Києві - купуйте квитки до Одеси. 3-го листопада, одразу по закінченні виставки в Києві, Ніна повезе свої роботи до Південноїй Пальміри.

Краще розбираєтеся у цій темі? Дайте знати! Напишіть або коментар до цього матеріалу, або новий власний матеріал. Тільки разом ми по справжньому розберемося куди піти, як захистити права, просвітитися та не хворіти. Найпопулярнішу пораду за підсумком місяця ми відзначимо цінним призом. Кнопка Додати матеріал чекає на Вас :)