Як лікар швидкої залишив Індила помирати

Єгор Соболєв
28 жовтня 2011р. 23:54

Як лікар швидкої залишив Індила помирати

Деснянський районний суд Києва. Суддя Олексій Панасюк продовжує слухати справу про смерть Ігоря Індила. Сьогоднішній свідок - лікар швидкої допомоги, який не госпіталізував студента, а за вісім годин констатував його смерть.

Як і всі люди своєї професії, Едуард Попутняк згадує побачене у камері беземоційно. "Він лежав головою наліво на правій щоці. Обличчя синюшне", - без забобонів починає вигинати шию. Через цю синюшність лікар і припустив у паперах, що Ігор захлинувся власною блювотиною. Пізніше судмедексперт знайде у студента синці на руках та ногах, а головне - перелам кісток склепіння та основи черепа.

Лікар констатує смерть студента

Експертиза вважає: цю травму, яка обернулася крововиливом, стиснула мозок та вбила Ігоря, він отримав за вісім годин до цього. Тобто якраз в той час, коли лікаря зі станції швидкої допомоги N1 викликали вперше. Але й тоді, каже Едуард, він нічого не помітив. Викликали бригаду, до речі, на серцевий напад. Коли вона приїхала до Шевченківської міліції, то - переказує її керівник - побачила Ігоря із заплющеними очима на підлозі кімнати для фотографування. "Нам повідомили, що він втратив свідомість". Лікар підняв студенту повіки. Той закотив очі, реагуючи на світло. З цього Едуард зробив висновок, що Ігор прикидається. "Йому дали нашатир - він почав гримасничати", - укріплювався у висновку, що все гаразд керівник бригади. Врешті решт він натиснув студенту під вуха - на нервові закінчення. Тут Індило начебто відкрив очі, заматюкався і став відбиватися від лікарів.

"Я став оглядати голову, а він тримав руки. Питали чи він приймав алкоголь, а він: "Не Ваше собаче діло". Про брутальну поведінку студента з лікарями згадував і керівник міліції, (якого у відділку не було), і інспектор, на очах якого Ігор потім вмер у камері. Всі ці розповіді укріплюють версію про п`яницю-дебошира, який не тримався на ногах, падав, вдарявся головою і помер. Укріплювали б, якби не додаткові запитання.

Наприклад, про те, як інші люди реагують на "подразнення нервових закінчень". Лікар Попутняк негайно погодився - якби йому натискали під вухами, він й сам махав руками і міг кричати. Коли його запитали, чи може алкоголь маскувати закриту черепно-мозкову травму - теж сказав так. А коли повстало головне запитання - так чому ж не госпіталізував хлопця, який був в стані інтоксикації, втрачав свідомість, падав і відповідно міг отримати небезпечну для життя травму - лікар відповів - йому так не здавалося. "Це моє внутрішнє переконання". При цьому під атакою обох адвокатів - і родини загиблого, і підсудних міліціонерів - лікар визнав: "В мене навіть можливості не було його оглянути". А на останок засвідчив - міліція перебільшує, коли стверджує в один голос, що 20 хвилин благала забрати Ігоря до лікарні. За версією лікаря, вже на сходах дільничний сказав, що було б непогано забрати п`яного до лікарні. На що лікар начебто відповів: "Це не наш клієнт".

В понеділок, о 12:00 до суду має прийти людина, яка супроводжувала Ігора від гуртожитку до кімнати, куди викликали швидку. Сашко Хоменко вважався другом Ігоря, але з дня трагедії уникає родини загиблого та журналістів. Минулого понеділка його вже викликали свідчити, але він не прийшов.

На фото: Лікар Попутняк з дільничним Приходько під судом