Знайти відсутні підручники для школярів

Максим Опанасенко
7 листопада 2011р. 11:41

Знайти відсутні підручники для школярів

Максим Опанасенко, Оксана Скрипник, "Свідомо"

Третій рік поспіль продовжується марафон від Міносвіти – встигнути надрукувати підручники до початку навчального року. Щоразу – провал.

І щоб спростити шкільне життя Вашої дитини, «Свідомо» розвідало – де дістати потрібні учню посібники - безкоштовно і без порушень авторських прав.

Де можна роздобути посібник безкоштовно

«Свідомо» вирішило пошукати – де можна знайти потрібний підручник, не платити за нього гроші і не порушувати авторські права піратськими закачками. І ось що ми знайшли.

1.Портал http://shkola.ua. Тут база посібників найбільша. Знайти можна будь-яку книжку з 5 по 11 класи. Більшість – за новою програмою. Творці порталу не сканували, а оцифрували паперові варіанти. Звісно, закачати їх не можна, але за потреби можна виділити потрібну сторінку курсором і скопіювати в текстовий редактор.

2. Сайт http://lib.svitosvit.ua. Тут ми знайшли 17 підручників з української літератури, хімії, фізики, біології і історії України для 7-11 класів. Книжки відскановані, відповідно – шукати задану вчителем сторінку чи параграф зручно. Скачати їх не вдасться, але переглянути через комп’ютер, Інтернет-планшет чи електронну книжку з підключенням до Інтернету – запросто.

3. Портал http://www.intellect-invest.org.ua/library_shool_books/. Тут можна знайти як раритетні – 1940-1990-х років підручники, так і нові. Мамам першачків тут навряд чи вдасться щось знайти – хіба що букварі та абетки, а от старшокласникам, які вчаться у профільних класах, пожива знайдеться. Наприклад, творці сайту виклали сюди рідкісні радянські посібники з тригонометрії і вищої математики, валеології, креслення, суспільствознавства. Ще тут є підручники з мов, біології, психології.

Не знайшли потрібного підручника в Інтернеті? Зверніться до колег по нещастю. На одному з найбільших мамських форумів uaua.info є окремі гілки, на яких мами або віддають/дешево продають підручники своїх дітей, або пропонують обмін.

Що на відсутність книг каже МОН

«Відповідно до кількості підручників, обов’язковий стовідсотковий комплект надійшов до київських шкіл» - заявив міністр Табачник наприкінці вересня в Українських національних новинах.

Завуч однієї з київських шкіл, попрохавши не називати прізвища, спростувала тезу міністра: «У минулому році нам дали підручники на 10 клас, а цього року додали вже на 11… але проблема в тому, що, наприклад, у 11 класі 23 учні, а підручників вистачить на 18. Що робити з іншими – не знаю… Ми вирішуємо проблему як можемо, спочатку школярі ними ділилися, а потім ми просили уже в  батьків купити книжки. Але ситуація дуже незручна, бо доводиться дітей умовно ділити: хто отримає книжки, а хто – ні».


 
"Міністру не вистачає часу читати всі підручники" - відповів Дмитро Табачник на наше запитання про наповненість шкільних посібників. Зате міністр читає глянець:)

Чому так? Відповідь на це питання знайшли журналісти Дзеркала тижня. Вони розслідували, що минулого року в школах України вчилося 476 тисяч 10-класників. Відповідно, стільки підручників тоді і було надруковано. А вже для цьогорічних одинадцятикласників чомусь надрукували, наприклад, з української мови, 256 тисяч підручників. Так само по решті посібників. Тобто, вже в планах Міносвіти було передбачено, що на один підручник будуть претендувати двоє школярів.

Краще розбираєтеся у цій темі? Дайте знати! Напишіть або коментар до цього матеріалу, або новий власний матеріал. Тільки разом ми по-справжньому розберемося куди піти, як захистити права, просвітитися та не хворіти. Найпопулярнішу пораду за підсумком місяця ми відзначимо цінним призом. Кнопка Додати матеріал чекає на Вас :)