Хвороба у Великому Місті

Антонова Анастасія
25 листопада 2011р. 0:06

Люди хворіють, хворіли і продовжуватимуть хворіти. Це загальновідомий факт, і, нажаль, малоймовірно що з роками він перетвориться у виняток. З розвитком суспільства розвиваються і нові хвороби: колись була чума, зараз СНІД, а далі нам пророкують страшні алергічні реакції майже на все.  

         Набір різних «болячок» супроводжує нас протягом усього життя. У кожного він свій: в залежності від успадкованих генів, набутих травм, способу життя, екологічної ситуації і, навіть, від місця,де мешкає людина. Тож недивно, що і кияни мають специфічні захворювання. Щоб глибше зануритись у проблему, проілюструємо один день з життя середньостатистичного мешканця Києва.

         Зазвичай кияни прокидаються досить рано (у кожного є на те свої підстави), тож перша проблема і її негативні наслідки – це недосипання. Вчені доводять: звичка спати щодня не більше 7 годин провокує серйозний дефіцит сну. І з віком організм заповнювати його може дедалі менше. І якщо звичка спати менше 8 годин зберігається протягом тривалого часу, у людини розвивається захворювання – сонна булімія – нервовий розлад, пов'язаний з порушеннями сну та харчової поведінки. Вкінці-кінців, дефіцит сну викликає дратівливість, пригнічений емоційний стан і, нарешті, ожиріння. Так само може викликати загострення хронічних захворювань, і набуття нових, наприклад серцево-судинних хвороб.

         Наступний етап вранішня трапеза. Найчастіше сніданок киянина мало подібний на справжнє харчування. Адже каву, або у гіршому випадку, «енергетик» навряд чи можна назвати запорукою вдалого дня. Звичка підбадьорювати себе чашечкою кави може викликати ефект звикання, в результаті чого навіть великі дози напою не даватимуть довгоочікуваного припливу бадьорості. Окрім того, споживання напоїв з кофеїном підсилює обезводнення організму. Тому для того, щоб почувати себе бадьорими, краще не пити більше однієї-двох чашок кави на день.  А от енергетичні напої є дозою кофеїну, таурину та часто женьшеню. Дозою слонячою. Вона викликає в організмі ефект екстреної мобілізації внутрішніх ресурсів, як фізіологічних, так і емоційних. І після такої мобілізації організм все одно потребує відновлення та відпочинку. А якщо людина звикла вживати «енергетики» щоранку для того, щоб збадьоритися, вона мимоволі змушує всі органи працювати набагато інтенсивніше, ніж зазвичай. В результаті вони швидше зношуються, а сама людина - старіє.

Кияни, пам'ятайте: кава - не сніданок!
Кияни, пам'ятайте: кава - не сніданок! 

         Далі стресовий етап – дорога на роботу – ще один хвороботворний процес. Шалений трафік, можливість дістатися у будь-який кінець Києва на транспорті призводить до низької рухової активності. Як відомо, фізична активність заряджає енергією, допомагаючи протистояти депресіям, та продовжує життя. До того ж відсутність руху може призвести до захворювань суглобів, кишкового тракту та «справ сердечних». Отож більше рухайтеся, радять фахівці.

         Перебуваючи вже на роботі на нас чекає наступний підступний чинник – кисневе голодування. Якщо більшу частину дня ви перебуваєте в офісі, в організмі виникає дефіцит кисню, який призводить до порушення обміну речовин та викликає підвищену стомлюваність. Якщо ж ви не можете гуляти, то пийте кисневі коктейлі. Або ж займатися дихальною гімнастикою.

         Далі за планом – обідня перерва, під час якої лише декілька відсотків працівників дозволяють собі повний здоровий обід, всі інші ж змушені захаращувати свій шлунок висококалорійними, холестериновими стравами. Цей фактор у житті кожного киянина є найбільш «аварійним», адже неправильне харчування (або и взагалі його часткова відсутність – дієти) приховує у собі найрізноманітніші хвороби, перелічувати які немає сенсу – їх знає і дитина. Тож добре харчуватися, дорогі мої кияни, потрібно, і потрібно з розумом.

         Наш список можна продовжувати і далі. Адже в залежності від професії, умов праці, особистих звичок и т. п. може змінюватися набір хвороб загально статистичного киянина. Але загалом ситуація зрозуміла: наше життя у Великому Місті провокує і Великі Хвороби.І в такому випадку можна порадити (а краще наголосити): не ігноруйте медогляди. Більшість людей іде до лікаря тоді, коли зволікати вже нікуди. Медики підкреслюють: відсутність болісних відчуттів може бути пов'язано з дезаптаціонною реакцією організму на те чи інше захворювання, який використовує всі свої ресурси на протистояння недузі. В результаті розвивається м'язова слабкість, знижуються апетит та лібідо, порушуються сон і концентрація уваги. Людина відчуває себе втомленою та апатичною.