Зробіть хорошу справу разом з Тартаком

Максим Опанасенко
2 грудня 2011р. 14:09

Зробіть хорошу справу разом з Тартаком

Немає нічого неможливого.

Маргарита Сєрая переконалася в цьому рік тому, коли працювала вихователькою у Сорочинському інтернаті. Намагалася якось урізноманітнити будні дітей і... запросила Сашка Положинського з Тартака в гості до інтернату.


Вже наступного дня він їй задзвонив і сказав, що може заїхати. Тоді Тартак їхав в Харків і Запоріжжя на концерти з незрячими виконавцями.

Пізніше Маргарита перейнялася проблемою людей з вадами слуху. Для неї це актуально - з 3 років дівчина не чує на одне вухо. Разом з іншими активними людьми з вадами слуху вони вирішили почати проект "Ти подумай" - за однойменною піснею Тартака - для привернення уваги до проблеми нечуючих.

В цей же час друзі скинули Маргариті в інтернеті інформацію про збір коштів для дворічної Мар’яни Олійник. У дівчинки двостороння сенсоневральна глухота. Ще протягом року їй можна зробити операцію, вставити імплант, і тоді до малої повернеться слух. Але коштує це 320 тисяч гривень, яких у батьків, звісно, немає. В цьому і ідея "Ти подумай" - добитися, щоб такі операції робилися безкоштовно.

В той же день на концерті Ірени Карпи Маргарита знову зустріла Положинського. І запропонувала - я трохи допоможу в організації концерту, а взамін - ми разом з ювілейним концертом гурту проводимо соціальну акцію і допомогаємо малій. Сашко погодився. Тож, 15 грудня в Альта-Експо чекайте на рокерів-ювілярів, що співатимуть для благородної мети. Купивши квиток Ви автоматично допоможете маленькій Мар'яні.

Що буде на концерті

Тартаки рубатимуть все, що наспівали за півтора десятки років. «Хулігани», «РепКор», «Я не знаю» і «Я не хочу бути героєм України» - звучатиме повна дискографія.

У 1996-му Положинський і компанія були першими, хто приніс нам незнаний, але вже давно популярний в США реп-кор. Реповий речитатив вокаліста плюс доволі потужні рокові гітарні рифи взяли своє – фани з’явилися швидко. Останньою краплею в чашу любові слухачів додали широченні штани з ланцюгом, ірокез і яскраві балахони – все те, що було страшенно модно.


 

Хтось міг послухати одну з пісень, хтось затирав до дірок цілі альбоми. Але серйозно до гурту почали ставитися після запису патріотичних пісень. «Я не хочу бути героєм України» стало справжнім викликом в основному попсовій українській сцені. А «Не кажучи нікому», присвячена воїнам Української повстанської армії, підписала гурту вирок. Кліп на цю пісню заборонили, на концерти запрошувати перестали. Так Тартак перетворився на андеграундну команду.

Кожну пісню в Альта-Експо супроводжуватиме відеоряд мовою жестів. Люди з вадами слуху, котрих спеціально запросять на виступ, зможуть нарешті дізнатися – про що ж пісні.

Зараз організаторка веде перемовини з Ярославом Джусен, щоб той виступив на концерті теж. Хлопець, що рік тому став фіналістом шоу «Україна має талант», оброблює сучасні пісні і пристосовує їх до гри… на бандурі. Для нього не проблема забахати рок-епопею «The Final Countdown», так само легко він зіграє класичну мелодію Скорика з кінофільму «Царівна».

Ціна на квитки скоріше символічна, ніж серйозна – 30 гривень. Зал «Альта-Експо» вміщує 2 000 людей, тож можна зібрати 60 000 гривень для Мар’яни. Сума неповна, але організаторка сподівається, що може знайтися меценат, який допоможе ще. Плюс, завдяки сюжету «Інтера» про дівчинку вже вдалося зібрати майже 70 000 гривень. Тож поміч буде суттєвою.

Купити їх можна на kvytky.ua або ж у нас. Якщо є бажання сходити – дзвоніть 093 414 99 02 і ми розкажемо, куди за ними прийти.

Чим ще можна допомогти

Найменше, що можна зробити – поширювати інформацію про концерт, купити квитки і прийти на нього.

Також дуже потрібні волонтери, які могли б розклеювати афіші і поширювати білети.

Якщо є знайома компанія, котра може дати на вечір якісне світло і апаратуру для виступу – це було б взагалі чудово.

Можна і безпосередньо взяти участь у концерті. Тартак почнуть співати о 20-й, а з 18:00 на малій сцені Альта-Експо рок-команди будуть виконувати кавери на пісні ювілярів. Якщо є бажання – приєднуйтесь.

Всі питання і пропозиції – за телефоном 067 531 33 55 – Маргарита, 093 414 99 02 – Максим, «Свідомо».